Abu Dhabi

Ahoj. Wizzair zavádí nebo se vrací k lince z Katowic do Abu Dhabí. Na jejich strankach píšou, že stačí test. Na jiných strankach zas ,že musí turista jít na 14 dní do karantény. Přoč by tam někdo lítal, aby musel jít na dva týdny do karantény :man_shrugging:t2: Zajímalo by mě jak to teda je.

Ahoj Tomáši,

v rezervačním systému aerolinky vidíme plánované zahájení letů 15. prosince 2020.

Vstupní podmínky je pak liší na základě toho, odkud letíš. Aktuální vstupní podmínky pro občany ČR hovoří o nutnosti předložit po příletu negativní test na COVID-19 (ne starší 96 hodin). Konkrétně po příletu do emirátu Abú Dhabí se pak i podrobit 14denní karanténě. Na závěr této periody se na vlastní náklady musíš podrobit dalšímu testu – v praxi je tedy cestování za účelem turistiky do Abů Dhabí v současné době nereálné. :see_no_evil:

Jestli se začne v plánovaném termínu létat, resp. jaké budou tou dobou vstupné podmínky, je trochu věštba z křišťálové koule. :innocent:

1 Like

Ahoj. Díky za odpověď. Letenku už sem samozřejmě koupil :man_facepalming:t2:. Takže budu doufat, že se za ty 3 týdny něco změní a nebo jsem přispěl Wizzairu na horší časy :grinning:

Pokud bude situace stejně “špatná”, tak si myslím, že to Wizz nerozlítá k půlce prosince. Pak by Ti vrátili cash anebo kredity ve výši 120 % původní částky. Budu teda držet palce. :slight_smile: