Azory odlet z Německa

Dobrý den, zkusím mít dotaz k Azorským ostrovům. Samozřejmě situace se do doby odletu může změnit. Odlétáme 26.6. z Frankfurtu na Azory na týden. Sledujeme co vše požadují po nás na Azorskych ostrovech ke vstupu a co požaduje Česká republika při návratu. Tam je to jasné, negativní PCR test 72 hodin. V tuto chvíli jsou Azory červené, takže při návratu je požadován PCR test ještě z Azor a pak test do 5 dnů v ČR. Je zde nějaká výjimka při prodělání nemoci? My ji prodělali v dubnu. Zároveň při pobytu 7 dní chtějí na Azorech udělat místní kontrolní PCR test zdarma. Je možné nějak zjistit kontakt kde se na takový test registrovat? No a jak je to když letíme z Německa a vracíme se tam? Azory nemají zvláštní podmínky podle státu. Ale nebudou Němci dělat problém při návratu?

Dobrý den, Honzo,

ano, v nejnovější aktualizaci Cestovatelského semaforu spadly Azory do “červené kategorie”. Nicméně pokud jste nemoc COVID-19 prodělali v posledních 180 dnech nemusíte v případě návratu do ČR nic řešit. :slight_smile:

Od 16. června již pro Německo nebudeme riziková země, tj. za účelem pozemní cesty do Německa není třeba vyplňovat žádné formuláře. Předpokládám, že jste vychytali tu prima akci z Hahnu s Ryanairem – ten se vždy řídí podmínkami cílové destinace. Podmínky návratu v Německu určuje Institut Roberta Kocha a dle aktuální situace jsou Azorské ostrovy považovány za “rizikové oblasti” – pro cestu do Německa tedy bude třeba doložit negativní test (stačí AG ne starší 48 hodin) / doklad o očkování / doklad o prodělání nemoci (mrkněte se tady na přesné shrnutí) a vyplnit registrační formulář.

A ještě k těm Azorským ostrovům: místo, kde se místním autoritám máte přihlásit, bude záležet na vaší aktuální lokalitě během pobytu. Letmý přehled kontaktů a testovacích středisek naleznete na této stránce. Test jde na účet místní samosprávy.

Snad je souhrn informací vyčerpávající. :sunglasses: Ještě raději dodávám, že všechny uvedené podmínky jsou uvedené k dnešnímu dni, ale v tomto případě nepředpokládám, že by se výrazně měnily.

Dobrý den,

děkuji za odpověď, byla opravdu vyčerpávající, já za ní opravdu moc děkuji. A za váš čas strávený nad zprávou. Ano, podařilo se vychytat akci Ryanairu z Hahnu. To prostě byla škoda nevyužít.

Pokud se podmínky nezmění, tak v tuto chvíli je to rozumné s vycestovanim i návratem, tak snad to tak zůstane.

2 Likes