Bulharsko

Ahoj,

do konce cervence poletime z Varny do Prahy. Zajimalo by me, zda nekdo mate zkusenost, jak moc se na letistich kontroluji vyplnene prijezdove formulare?

diky.

Lenka

Ahoj Lenko,

vyplněný příjezdový formulář je naprostá povinnost při návratech ze všech zemí (nehledě na jejich kategorizace v Cestovatelském semaforu) a týká se úplně všech cestovatelů.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že kontrola před odletem ze zahraničí je poměrně laxní. Nicméně po návratu do Prahy je formulář kontrolován vždy a poctivě.

Dekuji, Antonine!

No prave, je to laxni a proto ma clovek rozporuplne informace, volali jsme na kontakt na bulharska letiste (co visi na strankach mzv.cz pro cestovani do Bulharska)
Aktuální informace k cestám do zahraničí | Velvyslanectví České republiky v Sofii

a bylo nam receno, ze staci, ze jsme cesti obcane a nic tedy specialniho (test, ockovani atp) nepotrebujeme pro cestu do Prahy letecky, coz kontrastuje s tim, co po nas budou chtit v Praze, jak rikas.

Lenka

Takze jeste jednou dekuji!

Vyplnění toho formuláře je otázka jednotek minut. Raději bych nespekuloval a potřebný QR kód si během chvilky vyklikal. :slight_smile: Jak jsem říkal, je to povinnost.