Cestování a koronavirus

Měli jste plány vyrazit do světa? Koronavirus vám je překazil a nevíte co a jak? Nebojte se zeptat. :slight_smile:
… my se koronou nenecháme převálcovat! :muscle:

1 Like

Dobrý den,
je možné zítra odletět z letiště Václava Havla mimo rizikovou oblast? Děkuji

Dobrý den, mame letenky na zítřek s easyjetem do Londýna a v pondělí zpatky s Ryanairem. Nevíte jestli mame právo na refundaci?

Jsme nyní v Thajsku, vracíme se 22.3 do Vídně, kam jsme predtim je-li z ČR vlakem. Jaké jsou nyní možnosti dostat se z Vídně do Cr? Děkuji

Dobrý den,
Easyjet i Ryanair umožňují refundaci i případnou změnu termínu. Doporučuji se obrátit přímo na dopravce.

Zdravím,
momentálně se nacházím v Irsku, ne v severním v Irské republice, na dovolené. Mám se vracet do ČR 22.3.Budu se dle nařízení moci vrátit?

Díky :slight_smile:

Dobrý den. Jsme odcestovaní na Bali. Návrat 24.3. přes Katar do Budapešte. Od tama jsme měli jet busem zpět do ČR…ale… odlétali jsme někdy začátkem března, kdy bylo vše ok, ale situace se velmi vyhrotila a ted nevíme, jak to řešit. Poradite jak se vrátit do CR. Student nám zrušil bus z Budapešte a SR zavřelo hranice… Jak tedy z Budapešte do ČR?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
odletět můžete, zákaz vycestování platí až od pondělí

Zdravím, zítra odpoledne bych měla odletět na 3 dny do Varšavy, tedy mimo rizikovou oblast. V případě že se rozhodnu letět, bude mi platit nějaké zdravotní pojištění? A bude mi ve středu umožněn návrat do Česka - byť počítám se změnou letu? Letím s polskými aeroliniemi. Díky!

Dobrý den,
Zpět do ČR se máte možnost dostat akorát osobním autem. Všechny vlakové či autobusové spoje jsou zrušeny.

Dobrý den,
8.3. Jsem přicestoval do Kathmandu s plánovaným návratem 30.3. se společnosti air arabia. Zpáteční let mne však zrušili a navrhované alternativy zpátečního letu mne nevyhovují. Zvažuji storno letenky a koupeni zpáteční letenky u jiné společnosti. Mám však strach, že vzhledem k aktuální situaci v ČR budou i ostatní aerolinky rušit lety do Prahy a budu za par dnů ve stejné situaci. Máte představu jak dále postupovat, případně jak se budou vyvíjet lety do ČR ze zahraničí? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,
zpět do ČR by být neměl problém se vrátit. Doporučuji sledovat vašeho dopravce, jestli váš let není zrušený.

1 Like

Dobrý den,
nejsnadnější bude koupit letenku z Budapešti do Prahy se společností Ryanair. Ta s odletem 24.3. v 19:35 vyjde na 730 Kč. Rezervovat můžete zde.

Dobrý den,
s návratem do ČR by neměl být problém. Polský LOT zatím lety do Prahy neruší, ovšem doporučuji sledovat web dopravce. S pojištěním se obraťte přímo na pojišťovnu, ta vám poradí nejlépe.

Dobrý den,
těžko říct, jak se se situací vypořádají aerolinky. Je vysoce pravděpodobné, že když zakoupíte letenku u jiného dopravce, tak se bude jednat o stejnou situaci. Zkuste kontaktovat přímo aerolinku Air Arabia, jestli by vás nešlo přesměrovat zpět do ČR v jiný termín, popřípadě jinou cestou.

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jaké máme možnosti v případě zakoupeného letu do Malagy tuto neděli 15. března se společností Ryanair. Bohužel jejich linky jsou přetížené a není možné se dovolat, na live chatu čekám již od 8 od rána. Předpokládám, že pokud zákaz cestování platí až od pondělí, velká šance na zrušení letu není. Vím, že je zde možnost měnit let zdarma, ale záhadně se mi ukazují pouze lety, které jsou dvojnásobně dražší než námi zakoupené letenky.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že Španělsko patří už od čtvrtka do “patnácky rizikových zemí”, kam je cestování již teď omezeno, tak cesta nebude možná. Doporučuji se obrnit trpělivostí a dál se zkoušet na aerolinku dovolat. Berte v potaz, že se ve stejné situaci nachází milióny lidí.

Zdravím, měli jsme letět ve středu na Filipíny s Qatararways, prozatím nabízí vrácení půlky penez, když to zruším sama, nebou voucher na rok v celkové hodnotě letenek, chci se zeptat, zda mám počkat, jestli let nezruší sami (tím pádem dostanu všechny peníze zpet) nebo mám brát raději voucher ? infolinka i chat je přetíženy, takže nikdo neodpovídá. Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den …měli jsme koupené letenky na 17.3 do Anglie do Getwick…Ysejet .nevrací letenky …když si dám jiný termín jak je to s rozdílem ceny prosím ?

Ahoj, nevite jestli budou fungovat pristi tyden lety mezi Amsterdamem a Vidni? Mam zruseny let do Prahy tak chci aspon do Vidne