Cestování a koronavirus

Děkuji za zprávu

David

Jito, jen pisu, jak to dopadlo s bratrem, který byl v Kolumbii - třeba to pomůže i někomu tady. Jíťo, prvně Ti děkuju za neuvěřitelnou pomoc, moc si toho vážím!

Informace jsou ze včerejšího (18.3.) rána: Kolumbie plánovala na dnešek celostátní karanténu (nikdo dovnitř, nikdo ven). Bratr nakonec odletěl včera v 22:15 a byli jedni z posledních na letišti v Bogotě, to je dnes pravděpodobně už zavřené. Letenku sehnali na letišti s Iberií přes Madrid do Paříže za neuvěřitelných (myslím v dobrém!) 700 eur, ale situace na letišti byla taková, že tam bylo plno dalších zoufalých lidí a letenky byly vykoupené a drahé, takže měli obrovské štěstí…

Pardón za dlouhý post, možná je to podobně v dalších státech Latinské Ameriky a třeba někdo využije malý střípek. Včerejší Info z hotlinky MZV i ambasády bylo, že připravují převoz lidí z LA, ale včera se nevědělo, kdy.

Ahoj Lucko,

tak super, hlavně že se brácha už přibližuje. Měl fakt štěstí, protože co sháníme letenky z Jižní Ameriky, tak se pod 50 tisíc už skoro nedá dostat. Všechny levnější letenky byly zrušeny. :confused:

Moc dík za info, tohle jsou nenahraditelný informace. Člověk se na webu toho dočte mraky, ale ve skutečnosti je to právě pak jinak. :slight_smile:

Zítra by měl být z Paříže vypravovaný autobus do Prahy (vládou), tak ho může brácha využít. :slight_smile:

Ahoj Jíťo,
díky, o busech už víme, snad to vše dobře dopadne.

Jinak - opět včerejší info (18/3) - je, že pokud je někdo v LA, nemá si vybírat přestup v jiné zemi latinské ameriky, např. Cancún je od včerejška uzavřený úplně i pro tranzit (vyhledavače ho pořád ukazují). Země Latinské Ameriky zavádí restriktivní opatření velmi rychle a hrozí uvíznutí. Přes USA tranzitovat taky nelze, přes Kanadu to šlo.

Zásadní je být v kontaktu s ambasádou, např. ta kolumbijská funguje bezvadně, mají non stop konzulární linku. Druhé důležité info bylo pro každého Čecha, co je v mimo ČR se zaregistrovat do Drozdu. To asi opakuji info, které je obecně známé nebo tady někde je, ale přeci jen opakování matka …:slight_smile:

JInak musím říct, že komunikace s hotlinkou MZV byla skvělá a to samé na české ambasádě v Kolumbii!

Jj, s MZV máme taky dobré zkušenosti.

Bohužel to vypadá, že lidí v LA uvízlo docela dost, tak snad se nám je podaří dostat co nejdřív zpět. :slight_smile:

Každopádně moc díky za info!

Cestování zdar! :smiley:

A post was split to a new topic: Koronavirus a prodejci

Ahoj,
máme koupené letenky od Aegean Airlines 27.3 do Řecka. Let je nyní zrušený. Nedalo se k nim dovolat a dnes vytvořili formulář, kde nabízejí voucher platný jeden rok. O vrácení peněz nikde nepíší. Mám na vrácení peněz právo nebo mi má stačit voucher?
Děkuji

Ahoj Pavle, tohle je těžké, právo na vrácení peněz u stornovaného letu máš. Aerolinky dělají všechno proto, aby se zachránily a řeší to voucherem. Takže co teď - pokud s tím seš ok, nech si voucher, pokud trváš na penězích, bude to velká bitva, kde máš poměrně velkou šanci zvítězit.

Drahé zaleť si,

máme na 28.dubna zakoupené letenky do Japonska, bohužel však Japonsko vyhlásilo karanténu na celý shengenský prostor a zároveň situace s vycestováním nevypadá dobře.

Letenky máme koupené přímo přes Váš server “Zaleť si”, airolinky ANA se kterými letíme nabízí storno letenek v plné výši. Prosím jak s Vámi můžeme řešit zrušení rezervace? Skrze airolinky ANA to není možné, je tam uvedeno, že máme kontaktovat společnost přes kterou jsme letenky zakoupili.

Děkuji za rady s řešením a odpověď.

Přeji hezký den,
L.

Dobré odpoledne, Leno,

kdoví, jak bude celá situace vypadat koncem dubna.

Každopádně ohledně storna letenek se obraťte na kolegyně na tomto emailu: info@superletuska.cz

Jíťa

Dobrý den,
je někde k dispozici informace, do kdy trvá vyhlášený zákaz cestovat? Snažila jsem se to najít, ale nenašla jsem nic.

A existuje nějaká šance, jak aktuálně vycestovat s tím, že dokud bude vyhlášený nouzový stav, nebudeme se do ČR vracet, anebo už je pozdě a “ven” se už nikdo nedostane, pokud nemá cizí občanství?

Dobrý den,

existují výjimky na vycestování ze země, ty naleznete zde:https://www.mvcr.cz/clanek/vyjimky-z-omezeni-cestovani.aspx

Obávám se ale, že najít se v některé z výjimek bude docela těžké. :confused:

Co se týče data, tak podle mě nic takového určeného není, prostě se to bude prodlužovat. Očekává se, že opatření ohledně zavřených hranic bude zrušeno jako poslední (tzn. potrvá to několik měsíců). Ale kdoví, doufejme, že ne. :slight_smile:

Jíťa

Ahoj,

Na konci června jsme měli letět z Vídně do Nice skrz Tour de France, které v ten termín už určitě nebude. Letecká společnost Austrian Airlines na stránkách uvádí informace o pouhé možnosti přebookování. Máme nějakou jinou možnost než čekat zdali let zruší a poté se teprve pokoušet o nějaký refund, nebo jak se vůbec k situaci staví tato aerolinka. Má někdo zkušenost? Děkuji za odpověď, JJ

Ahoj Kubo,

předpokládám, že aerolinka let ještě sama od sebe nezrušila. Pokud ho sama nezruší, tak bohužel opravdu platí, že jedinou možností je přebukování na jiný termín. Pokud ho zruší sama někdy v následujících týdnech, tak dostanete peníze zpátky, ale potrvá to hodně dlouho. :confused:
Rada? … Počkat a doufat, že ten let zruší sami od sebe. Teď je na rušení červnových letů ještě brzy.

Jíťa

Mám zakoupenou letenku z Vídně do Milána -Bergama na 1.7. 2020 a zpět 31.7.2020 přes e-sky LaudaMotion, pokud budou hranice v Česku uzavřené a v Itálii bude stále velký nárůst coronaviru, mohu žádat o refundaci za letenku nebo změnit datum letu na příští rok 1.7.2021-31.7.2021? Díky za info.

Dobrý den,

nacházím se ve Valencii a z důvodu coronaviru jsem přišla o práci.
Naděje, že bych našla novou v této chvíli jsou mizivé.
Proto se musí vrátit do ČR na začátku května, protože v květnu už nebudu mít na nájem.
Jaká je nejlepší možnost letů v prvním týdnu v květnu?

Děkuji za odpověd.

Ahoj,

stěžejní je, zda aerolinka let sama od sebe zruší nebo ne. V červenci už sice létat bude, ale nejsem si jistá, jak to bude vypadat s lety do Itálie. Pokud aerolinka zruší let sama od sebe, tak můžeš zažádat o refund. Pokud ne, zkus požádat o změnu temrínu. Určitě to ale nepujde přehodit na termín za rok, jelikož na to období ještě nejsou vypsané termíny.
Každopádně bych teď čekala, zda let nebude zrušen.

Jíťa

Zdravím,

tak to mě mrzí.

Do Prahy už téměř nic nelétá, tak bych to viděla na let do Německa a zde by Vás někdo vyzvedl na letišti.
Docela přijatelně vychází let z Madridu do Mnichova (můžete ale ukončit cestu ve Frankfurtu, pokud to bude pro Vás výhodnější):
image

Jíťa

Dobrý den,

děkuji za odpověd.
Bohužel, cena je moc vysoká a nejsem schopna zaplatit tolik.
Existuje stále nějaké doprava s německých letišt?

S pozdravem
Alice

Zdravím, Alice,

obávám se, že se pod 5 tisíc včetně báglu nedostaneme, ať už z Valencie, Mnichova, . Normálně se ceny pohybují klidně i více.

Jinak doprava z německých letišť stále funguje, dá se koupit například zde:https://www.regiojet.cz/novinky/svoz_Cechu_ze_zahranici.html

Můžete zkusit lety s nějakou nízkonákladovkou do Vídně. ty jsou sice stále vypsané, ale většinou své lety ruší cca pár dní před odletem.

Jíťa