Cestování po Karibiku

Ahoj,
Mám takový dotaz. Letíme na skoro měsíc do Karibiku (na Guadeloupe 12.12. a z Martinik 9.1. - letenky mám díky vašemu typu smile:) a právě se snažím zajistit přelety a přeplavby a zjistila jsem, že to není zrovna nejjednodušší, pokud chcete navštívit i ty menší ostrovy. Máte nějaké typy? Předem moooc děkuji. Jsme vázáni jen příletem a odletem a o Vánoce bychom chtěli být 5-7 dní má jednom místě.

A kluci, jak jste byli na Guadeloupe. Doporučujete zůstat na jednom místě (výchozí poloha veprostřed ostrova) 4 dny a procestovat části nebo 2 a 2 např. na 90% budeme mít auto.

Ahoj Terry,

mezi nejbližšími ostrovy v okolí (Guadeloupe, Martinik, Dominika a Sv. Lucie) jezdí tyto trajekty. Přelety potom solidně vychází s Air Antilles (pár tisícovek). Ostatní aerolinky jako LIAT jsou zbytečně drahé.

Kromě těchto 4 ostrovů byste mohli vyzkoušet i Barbados, kam však Air Antilles létají pouze z Fort de France (Martinik). Anebo Svatého Vincence a Grenadiny, kde se mě osobně ze všech ostrovů, které jsme v rámci Karibik tripu navštívili, líbilo zdaleka nejvíce pro ostrovní autenticitu a minimum turistů. :slight_smile: Na letiště Argyle létá z Barbadosu třeba Mustique či SVG Air, potažmo také již zmiňovaný LIAT.

Co se týče toho Guadeloupe, tak jsme na něm byli přesně 4 dny. Během této doby se dalo zvládnout téměř vše zajímavé (koupačky i hike na stratovulkán La Soufriére). Bydleli jsme u pláží v Le Gosieru a díky vlastnímu auťáku nebyl pohyb po obou dvou ostrovech (Basse i Grande Terre) žádným problémem! Takže spíše záleží na vaší pohodlnosti…

Super. Mockrát děkuji. :slight_smile: vymyslela jsem to následovně:
1.- Guadeloupe
2.- Dominica
3.- Barbados
4.- Trinidad + Tobago
5.- St. Lucie
6.- Martinik

Na Vincenta mi to nevycházelo s letem. :(, ale snad to bude ok.

Ještě jednou děkuji za info.

Čaukoo,

tak tendle itinerář vypadá taky dost našlapaně! :heart_eyes:

Ať se výlet podaří! :v:t6:

Je to od 12.12.-9.1. to určo stihneme a bez stresu :slight_smile: pak poreferuji. Jen musím najít nějaké super ubytko na Vánoce na Barbadosu…

Záleží jaký máte na bydlo budget. :sweat_smile: Naše partička si na přehnaný zámky nepotrpí a raději peníze utratíme jinou cestou. Proto jsme byli absolutně spokojeni tady s bydlem u Earla aka Ocean Ridge at Long Beach.

No jsou to Vánoční svátky v Karibiku :sweat_smile: tady jo… cca 25.tis max… nejlépe u moře s nějakým jídlem od 19.-26.12… Na Barbadosu to bude těžká válečka :rofl::rofl: