Cestování s dětmi do Indie

Dobrý den,
velmi Vás zdravím.

S mužem plánujeme poznávací dovolenou v Indii s naším 5 letým chlapečkem. Netroufáme si jet bez CK, jelikož s cestováním s dětmi a do Asie nemáme mnoho zkušeností. Doporučili byste nám cestovní kancelář, která bere ohledy i na malé dítě a nebude nás tahat od rána do večera po památkách?
Zároveň nechceme být celou dobu vyplácnutí na pláži.

Zároveň bych se vás ráda zeptala, jaké máte zkušenosti s cestováním s malými dětmi do Asie? Máme objetou velkou část Evropy a část jižní Ameriky. Nicméně Asie se trochu bojíme :slight_smile:

Velmi děkujeme a přejeme příjemné letní dny,
zdraví Marie, Michal a malý Alex

Zdravím Marie,

abych byla upřímná, Indie není zrovna země, kam jezdí hodně lidí s dětmi. Je to strašně specifická a hlavně náročná země, kam se vydávají hlavně ostřílení cestovatelé. :slight_smile: Ani mě nenapadá žádá CK, která by měla v Indii nakombinovaný program - částečně odpočinek a částečně poznávačka. Takže mě to bohužel mrzí, ale v tomhle asi neporadím.

Co se ale týče jiných zemí Asie, tak bych se nebála cestovat i s dítětem. Země jako Thajsko, Malajsie, Indonésie, Filipíny a nebo Vietnam jsou země, kde se určitě není čeho bát, ani s dítětem. Výhodou těchto zemí je, že jsou levné, vše je strašně snadné zařídit a není ani třeba CK. Ovšem i v Myanmaru, Kambodži nebo Laosu jsem potkala spoustu rodin a to i s několikaměsíčními dětmi, kteří jeli za poznáním. Takže cestování v Asii na vlastní pěst bych se určitě nebála. Jen bych možná zvolila jinou destinaci. :smiley:

Jíťa