Check-in Qantas - Lufthansa

Chtěla bych se zeptat ohledně check-in v případě, že mám letenku, kde 1. let je operován australským Qantas (SYD-HKG) a zbylé dva lety Lufthansou (HKG-MUC-PRG). Na letišti jsem si všimla, že lety s Qantas si odbavují cestující sami na samoobslužném terminálu. Což mě poněkud vyděsilo… :wink: Zajímalo by mě, jaké jsou možnosti odbavení. 1)Zda si na tomto terminálu odbavím všechny 3 lety. 2) Nebo provedu online odbavení všech 3 letů a jak…první na stránkách Qantas a zbylé dva na stránkách Lufthansy? 3) Lety s Lufthansou odbavím online a Qantas samoobslužně na letišti. Platí to v tomto případě jako jedna letenka nebo si musím v HKG zavazadlo vyzvednout a opět odbavit? 4) Jiná varianta? 5) Měl jste to někdo podobně?

Díky moc všem :sunny:

Ahoj Trix,

no, na to se těžko odpovídá, jelikož je tam hodně věcí, které to všechno ovlivňují :slight_smile: :

a) je to jedna letenka nebo dvě, respektive máš všechny lety pod jedním rezervačním kodem?

  • pokud ano, teoreticky bys mohla udělat online checkin na všechny lety na webu Qantasu. Není to ale stoprocentní, záleží na spolupráci příslušných aerolinek
  • pokud ne, tak určitě ti to nepůjde udělat oboje na webu Qantasu a budeš muset to udělat na obou webech

Cesta z Australie do ČR je poměrně dlouhá a většinou se online check-in může dělat 24 hodin před odleteme. Pokud máš delší stopover třeba v HKG, tak ti odbavení až do PRG nemusí jít, protože je to za dýl jak 24 hodin. Tam už je pak jedno, s jakou aerolinkou letíš. :slight_smile:
Pokud to máš všechno pod jedním rezervačním číslem, tak by to teoreticky mělo jít udělat všechno na webu Qantas. Není to ale stoprocentní, záleží na spolupráci daných aerolinek.
Pokud nelpíš vyloženě na tom udělat si online checkin, tak to můžeš nechat na přepážku v Sydney, tam se o tebe určitě postarají a řeknou vše potřebné (stejně tam musíš, jestli máš odbavené zavazadlo).

Rozhodně se ale neboj samoobslužného terminálu. Je to s ním kolikrát jednodušší, než s osobou na přepážce na check-inu. Je to jak vybírat z bankomatu. A pokud se toho bojíš, vždycky je tam tam možnost nechat se odbavit a říct si o všechny letenky při odevzdávání odbaveného zavazadla. :slight_smile:

Jíťa

Jíťo, moc děkuji za odpověď. Ano, všechny lety jsou na jedné letence pod jedním kódem. Četla jsem, že pokud se lety odbavují na samoobslužných terminálech, tak na přepážce je to za poplatek. Ale netuším, jak vysoký takový poplatek může být. Co jsem si všimla, tak cestující, co se odbavili na terminálech, tak s kufry nešli k přepážce, ale odbavili si i kufry sami. V podstatě z terminálu jim vyjela ta lepící nálepka na kufr a ten potom vložili do boxu. Doufám, že si tam budu moci zvolit sedadlo. Pokud tedy nějaké zajímavé zbyde. I na samoobslužných pokladnách v supermarketech personál poradí, tak tady to snad se mnou taky projdou :slight_smile:.

Ahoj Trix,

to je podle mě nesmysl, že by check in na letišti u Qantasu byl za poplatek. :wink: To mívaj jen nízkonákladovky (převážně tady v Evropě).

Pokud máš všechno na jedné letence, tak by ses teoreticky měla u toho stojánku měla checkinovat až do Prahy (ale jak říkám, záleží, jak dlouhý máš stopovery v HKG a v MUC). Pokud hodně dlouhý, tak check in na některé lety nemusí být ještě otevřený (pokud je to víc jak 24 hodin) a ty si budeš muset vyzvednout palubní vstupenky pak na letišti v HKG nebo v MUC).

Věř mi, rozhodně se není čeho bát. U těch stojánků je vždycky nějakej “šášula”, který ti poradí co a jak dělat. Tu pásku si nalepíš na odbavený zavazadlo a jen ho pak hodíš na drop off, kde naskenuješ čárový kód a bágl ti odjede. :slight_smile:

Uvidíš, že je to snazší, než si myslíš :wink:

Jíťa

Jíťo, děkuji za odpověď. To jsem to tedy asi špatně pochopila, myslela jsem, že pokud se check-in provádí na terminálech, je automaticky na přepážce za poplatek. V HKG mám 8 hodin. Doufám tedy, že se budu moci odbavit alespoň na první dva lety. A pokud by nebylo možné odbavit se na všechny lety, nevíš, jak se postupuje? Předpokládám, že si budu muset po letu vyzvednout zavazadlo a vše absolvovat znovu. A v případě, že bych toto musela absolvovat v HKG, nebude pak problém, že nemám žádné vízum? To mě vůbec nenapadlo…

Ahoj,

pokud tě neodbaví až do Prahy, tak se neboj. :)…Jen se po příletu na daném letišti stavíš na přepážce příslušné letecké společnosti pro boarding passy na další lety a je to. To odbavený zavazadlo ti budou muset odbavit až do Prahy. :slight_smile: