Exotická poznávala v období prázdnin

Ahoj, jdeme si pro radu, hledáme vhodnou destinaci na letošní prázdniny, chceme někam za exotikou, ale ne na válení, ale spíše na cestování a poznávání. Skrz práci jsme omezeni na druhou polovinu července, doba cesty cca 14 dní, když bude o pár dní více nevadí. Zaujalo nás Mexiko, má někdo radu, která destinace je v tomto období zajímavá a vhodná? Případně rovnou i tip na zajímavé letenky? Jsme 2, odlet Praha, Vídeň, respektive ani blízké Polsko není problém.
Díky za rady a tipy

Ahoj,

vzhledem k restrikcím ve světě je v poslední době nejlepší cestou, jak skloubit koupačku, cestování i poznávání, Střední Amerika.

Letní prázdniny lze v této části světa označit za vedlejší sezonu, neboť je třeba počítat s vyšším výskytem srážek. Ale jedná se spíše o kratší intenzivní deště (záleží jestli budete na karibském nebo pacifickém pobřeží). Rozhodně bych se těmi přeháňkami nenechal odradit – z pohledu vašich preferencí je skutečně Střední Amerika nyní nejlepší volba.

Kromě Mexika by se dala uvažovat i sousední Guatemala, Kostarika či Panama. :slight_smile:

Pěkné ceny (kolem 12 tisícovek za zpátečku) na prázdninové termíny aktuálně nabízí Air France z Berlína a navíc s možností bezplatného storna! :v:t6:

Mockrát děkuji za reakci, zatím se nám asi nejvíce líbí varianta Mexika, konkrétně Cancún a projet Yucatán.
Před měsícem se viděl letenky 8-9tis, bohužel tou dobou ještě nebylo jisté zda bude nutná karanténa po návratu, proto jsme je nekupovali. Myslíte, že ještě nějaká taková nabídka přijde?

Jojo, to byla pěkná akce Iberie do Ciudadu de Mexico a krátce na to od Air Europa do Cancúnu.

Jestli nejste fixováni na konkrétní termín během léta, tak bych se nebál ještě pár týdnů počkat a sledovat, zdali se nějaká pěkná nabídka neobjeví. :slight_smile: Doporučuji hlídače v naší appce, pak vám žádné akce do Mexika neuniknou!