Finnair - zrušení letu

Ahoj.
Pojedu s manželkou 18-22.3.2023 do Rovaniemi ve Finsku. Vzhledem k času, přestupům atd. volím Finnair. Našel jsem letenky za cca 15 tisíc (kdyby někdo věděl o nečem levnějším v ± těchto termínech budu moc rád za radu :-)).

Chci se zeptat, pokud bych potřeboval let zrušit jaké jsou podmínky zrušení ze strany zákazníka? Kolik mě to bude stát? Mám s koupí ještě počkat, nebo půjdou letenky nahoru? Víte někdo?

Je to dárek na Vánoce pro manželku, máme malou dceru a nevím co manželka řekne na to, že ji necháme 5 dní u babičky. Takže nevím jestli koupit teď (s možností toho, že se to zruší), nebo počkat po Vánocích (a tady se bojím, že se to ještě zdraží).

Díky za rady :slight_smile:
Filip

Ahoj Filipe,

začněme asi takhle: 15 tisíc za PRG-RVN je takový průměr (doufám, že myslíš cenu pro oba cestovatele → pokud je to cena na hlavu, tak je to masakr…). Zkusím je podívat na nějaké alternativy, ale nejdřív potřebuji vědět, jestli je termín fixní nebo flexibilní a také podobné upřesnění ohledně jeho délky (+ co zavazadla?). :slight_smile:

Možnosti změn / storna jsou závislé na konkrétní tarifu, v němž budou letenky vystaveny. Paušálně lze ale říci, že letenky vystavené v nízkých tarifech jsou nestornovatelné a v lepším případě je půjde za určitý poplatek změnit termínově (to však také neplatí ve všech případech).

Ahoj Antoníne.
Díky za odpověď. No myslím cenu za oba, zavazadlo bych viděl příruční kufr to kabiny. Datum fixní úplně není. Jen bych to potřeboval aby to bylo v březnu a na pět dní (skrz dovolenou nejlépe přes víkend). Vlastně ani ten březen není fix, ale chceme vidět polární záři, tak březen je prý ideál. Koukal jsem na alternativy tak jsem našel něco přes Londýn atd. Ale nic moc mě nevyhovovalo(přestup 1,5 hodiny s nízkonákladovkou mi nepřijde úplně v pohodě, nebo na druhou stranu 5 hodin přestup je zas dlouhej :-)). Jsem kousek od Brna, takže odlet Vídeň (to by bylo nejlepší), Praha, Bratislava.

Děkuji

Filip

V zásadě nejspolehlivější a zároveň asi nejjednodušší volbou bude ten Finnair (z Prahy kolem 7 tisíc Kč/os. z Vídně cca 8-9 talířů na hlavu). Výhodou jsou garantované přestupy v Helsinkách a klasický příručák (klidně ten palubní kufr) v ceně. Jak jsem psal výše, ta cena je dlouhodobý průměr u Finů. Termínů je dostupných mnoho napříč zimou. Vzhledem k okolnostem, které jsi výše popisoval, bych s nákupem této varianty asi nespěchal a neukvapil se, neboť základní tarif neumožňuje refund. V případě, že by to manželce nehrálo do karet, by to byl trochu provar… :see_no_evil:

Levnější kombinaci by znamenalo využití služeb nízkonákladovek (jak sám píšeš). Nově bude do Rovaniemi létat Ryanair z Londýna, Dublinu nebo Bruselu (Charleroi) – na všechna letiště se se stejným dopravcem dostaneš i z Prahy nebo Vídně. Na druhou stranu přestupy vždy budou negarantované a základní cena bude vždy obsahovat pouze malé příruční zavazadlo (striktně batůžek, nikoliv palubní kufr).

Super.
Díky za rady. Ještě se zeptám na jednu věc. Máte nějaké stránky kde se dá nejlevněji půjčit auto v Rovaniemi? Vzhledem k cenám taxiků a ubytku mimo město nevidím jinou možnost než si půjčit auto :slight_smile: Většinou jsem letěl s ryanair, kde jsem si rovnou půjčil auto, poslechl si jakej jsem hazardér, když nechci pojištění přímo od autopůjčovny a dostal auto za pár korun :slight_smile:

Ahoj Filipe,

mrkni do naší autopůjčovny, kde nalezneš sdruženou nabídku všech velkých společností. :slight_smile: