Izrael+Jordánsko

Dobrý den,potřebovala bych poradit ohledně letek i dovolené do Izraele.Termín konec Března.
Leťet do Eilat nebo Tel Aviv,v podstatě mě tel Aviv nezajímá,chceme navštívit Jeruzalém a Jordánsko skalní město Petra jak je cesta náročná nákladná atd…Mitze Ramon,mrtvé moře ne vše to je jasné ale zajímalo by mě co by jste mi doporučili? Kde je lepší se ubytovat Eliat ,Jeruzalém ,něco mezi a pak cestovat? A jestli vubec kombinovat Jordánsko s Izraelem nebo raději navštívit každou zemi zvlášt. Děkuji

Dobrý den, Lenko,

ve Vašem případě bych nejspíše nakombinoval letenky jako dvě jednosměrné (přílet do Tel Avivu a odlet z Eilatu). Do Tel Avivu se momentálně nejlaciněji dostanete s Laudou z Vídně, zatímco v případě Eilatu máte možností více (do Vídně s Wizz Airem anebo do Prahy či Bratislavy s Ryanairem). Např. Vídeň - Tel Aviv (20/3 za 43 €) a Eilat - Praha (27/3 za 47 €).

Cestu bych pak naplánoval po ose Tel Aviv - Jeruzalém - Ammán - Mrtvé moře - Wádí Musa (Petra) - Wádí Rum - Aqaba - Eilat. Za týden se tato cesta dá zvládnout a je to moc pěkná kombinace.

Jordánská víza is obstarejte předem a využijte tzv. Jordan passu obsahujícího kromě jordánského víza a vstupu do Petry i mnoho dalších free vstupů na památky v Jordánsku. Jedinou podmínkou jeho validity je strávení alespoň 3 nocí (4 dny) na území země.

dekuji za odpověd