Jak se dostat do Peru přes Amsterdam

Pořebuji se nutně dostat za přítelem do Peru ale nemůžu se nikde dočíst, co je podmínkou pro odůvodnění, že jedu za přítelem. Jsme sice 2 roky ve vztahu ale nemáme žádnou oficiální dokumentaci. Napadlo mě, zda by se nedalo do Peru dostat přes Amsterdam abych nedostala pokutu za porušení opatření. Plánuji jet až v červenci ale chtěla bych si letenky koupit dopředu, abych ušetřila. Bojím se, že do té doby se opatření neuvolní. Kvůli covidu jsem přítele neviděla už rok.
Našla jsem dobrý spoj z Prahy do Amsterdamu, ale mám strach, že mě v Praze nepustí s tím, že destinace kočí v Limě. Mohla bych si koupit zvlášť letenku do Amsterdamu a potom bez problémů odjet do Limy? Předem děkuji za radu.

Ahoj Teri, aktuálně je Peru v kategorii extrémního rizika, kam je podle ministerstva zdravotnictví zakázáno cestovat (ale to asi víš). Pokud se tam rozhodneš jet, pokud se nic nestane, tak je samozřejmě vše ok, ale v případě zdravotních komplikací (nebo jiných) ti nefunguje cestovní pojištění nebo ti nebudou schopni z ČR pomoct (například ztráta pasu). Z toho důvodu bych počkal, až se situace zlepší (a bude to aspoň v tmavě červené kategorii). Letenky bych klidně začal řešit i později, cenově to nahoru moc nepůjde, přeci jen není tak velká poptávka po letenkách.

Jinak - pokud se tam rozhodneš tak jako tak jet, určitě to doporučuju mít rozdělené na víc cest (tedy ne přímo z Prahy), už se párkrát stalo, že Čechy nepustili do letadla.

1 Like