Jak se dostat z okolních letišť do ČR?

Zdravím cestovatele. S kamarádem jsme na road-tripu v Austrálii a 19. letime na nový Zéland. 24. Odletame s Qatar přes Douha do Vídně. Prosíme o radu jak se dostat domu, protože nevíme jaká je momentálně v ČR situace a MZV napsalo tohle : Viz obrázek.
Děkujeme za radu Honza a Danobr%C3%A1zek

Zdravím Honzo,
bohužel jak se aktuální situace jeví, tak asi nejrealizovatelnější bude nasednout ve Vídni na vlak/bus, který jede co nejblíže českým hranicím. Odtamtud si vzít uber/poprosit místní a dojet k závoře, přejít hranice a na ČR straně už vás může někdo vyzvednout. Popřípadě se zkusit domluvit s aerolinkou o rebooking do Prahy, ale pochybuju, že by si neřekli o žádný poplatek…:roll_eyes:

Dobry den,
mam podobny problem 18.3 se s pritelem vracime ze Seychyll s prestupem ve Frankfurtu. Letenky jsme kupovali 24.12 od spolecnosti Condor. Vcera jsme zjistili, ze cesta ze Seychyll do Frankfurtu je realizovana spolecnosti Condor, ale cesta z Frankfurtu do Prahy byla realizovana spolecnosti ČSA, ktera vsechny lety zrusila. Vcera nam prisel email od spolecnosti Condor, ze nam cestu z Frankfurtu do Prahy zrusili nic vic. Pri online odbaveni uz vidime pouze cestu do Frankfurtu. Spolecnosti Condor jsme jiz napsali email, ale nevime zda budou reagovat. Mohu Vas poprosit o radu, jak se dostat zpet do ČR? Nejlepe letecky, abychom nemuseli do karanteny. Predem dekuji za odpoved

Sabino, karanténě se nevyhnete. Prostě budete 14 dní zavřená a cestou se nestavíte ani na nákup. Pokud jo a někoho nakazíte (nemůžete si být jistá, že to nemáte), je to nově trestný čin + pokuta až 3mil. tak se proberte a berte to vážně

Dobrý den, Honzo,

Qatar Airways by měl dle posledních informací umožnit změnit zdarma letenky tak, že návrat bude do Prahy namísto do Vídně. Zkuste se na ně obrátit a požádat je o změnu letenky.

Mirek

Dobrý den, Sabino,

zkuste se obrátit na Condor a požádat je, zda by Vám nezměnili let z Frankfurtu do Prahy z původních zrušených ČSA na Lufthansu, která zatím stále létá. Condor kooperuje s oběma těmito společnostmi a věřím, že by se to dalo domluvit. Dejte nám pak prosím vědět, jak to dopadlo.

Díky!
Mirek

Dekuji za odpověď :slight_smile: