Jak v dnešní situaci poznat letenku, která nebude zrušena?

Dobrý den, potřebovala bych najít cestu, jak si ověřit, že letenka, kterou chci koupit, nebude zrušena. Zní to asi divně, ale potřebuji koupit letenku Seattle - Vídeň/ Frankfurt, už mi byly 2 letenky zrušeny (1 dokonce jen po 2 dnech) samozřejmě peníze zatím nevráceny, takže bych už potřebovala koupit něco, co opravdu poletí. Nenapadne vás něco?

Dobrý den, Silvie,

takovou garanci Vám dneska bohužel nikdo nedá. Tudíž se lze řídit pouze instinktem na základě pohledu do aktuálních letových řádů a stále provozovaných linek, resp. na oznámení aerolinek o plánovaných odstávkách či naopak obnovení daných tras v routingu.

Jaké konkrétní letenky Vám již byly zrušeny? Kdy potřebujete letět (fixní datum či přibližný termín)? Můžeme se na to mrknout a itinerář Vám doporučit, nicméně garance tam opravdu nikdy nebude 100% - to je prostě realita dnešních dní.

Zrušil mi Condor a Lufthansa. U Lufthansy už mám zažádáno o vrácení peněz, u Condora zatím ne, ale ten si myslím, že už nelítá vůbec.
Odlet ze Seattle kdykoli od 24.4., zpět do Seattle cca 26.8.2020…za nějaké doporučení bych byla vděčná. Našla jsem LOT přes Varšavu, to se mi nezdá vůbec, Aceland air… a Aer Lingus, ten vůbec neznám. Prosím o trošku Vaší intuice :slight_smile:
Děkuji

Já bych se přikláněl k variantě přes Londýn s odletem v neděli ráno.

V%C3%BDst%C5%99i%C5%BEek2

Transatlantický let mezi DFW a LHR je zatím pravidelně operován bez problémů na denní bázi, a proto bych byl optimistou a věřil, že se za ty 4 dny a kousek nic nezmění a letenky vydrží! :slight_smile: Jak jsem psal již výše, garantovat Vám to však nemohu…

PS: Condor je nyní po krachu námluv s PGL zachraňován německou vládou, o čemž bylo psáno např. v tomto článku. Jestliže Vám byly zrušeny letenky, určitě máte právo na refund (minimálně ve formě voucheru v hodnotě původní letenky).

Wow, super, Berlín mě vůbec nenapadl. Podle Vašeho vzoru se mi podařilo najít jen toto…FINNAIR…je to jedno? Mám to zarezervovat?
image
Moc děkuji, pokud to klapne…máte u mě nějakou láhev nebo něco :slight_smile:

Jasně, to je téměř analogická varianta. Reálně ten poslední segment v srpnu stejně budou operovat BA (pouze je to prodávané pod jiným codesharem) a pokud Vám nevadí ranní odlet z Berlína, proč ne.

Můj příkladový termín naleznete pod tímto odkazem. Přesný čas odletu z Berlína si zvolíte v rozbalovací nabídce.

Případné zavazadlo k odbavení (23 kg) lze zakoupit přímo na přepážce během check-inu za 75 USD/směr.

Moc Vám děkuji za pomoc, už jsem byla bezradná, teď už si jen budeme držet pěsti, aby to dopadlo.
Mějte se krásně.

Jasně, taky držíme pěsti, ať vše vyjde a Adam se dostane zdárně domů. :muscle:t6: :slight_smile:

Již máme po velké “akci”, cesta dopadla dobře, ještě jednou děkuji a vracím se ke svému příslibu odměny :slight_smile: …mohu použít adresu ASIANA, Velflíkova 8, Praha 6?

Jinak důležitá informace pro další cestující, kteří pojedou přes nějakou tranzitní zemi domů do ČR, asi nejdůležitější dokument na cestě bylo potvrzení z české ambasády v Berlíně, že Německo je jen tranzit, že má syn následně zajištěný odvoz domů. Tento papír chtěli už v USA a bez něj by ho neodbavili.

Díky moc.

Paráda! :clap:t6: To mám radost, že vše vyšlo podle plánu a Adam se dostal do ČR! :slight_smile:

Nene, “Zaletsi doupě” se nachází na jiné adrese, ale s odměnou si hlavu lámat nemusíte, od toho (abychom poradili) jsme přeci tady! :sunglasses:

A díky za sdílení zkušenosti!