Kam odletět ve čtvrtek :D (zrušili nám letenky)

Tak a je to tady, naše cesta na Madeiru se značně komplikuje a ruší lety. :frowning: Ve čtvrtek jsme počítali, že letíme ale bohužel teď, když zrušili další část letenek, to pravděpodobně nevyjde.

Tak prosím o radu, kam odletět, co vyjde fajn a s odletem středa/čtvrtek/pátek (Praha, Vídeň) do konce měsíce nebo s návratem na začátku března. Budu moc ráda za jakýkoliv nápady, kam to jde.
Díky díky moc.

:frowning: To je mi líto. Po Evropě nebo někam dál do světa? :slight_smile:

Asi jsme otevření všemu :slight_smile: Čím míň starostí (na letištích a tak) tím líp, cenově bych ráda tak nějak podobně jak ta Madeira což bylo teda i s testy kolem 11tisíc. Když to bude míň nebudu se zlobit protože, penízky z Madeiry máme zatím jen v kreditech. :slight_smile: Když víc taky to zvládnem :slight_smile:

Co třeba 23. 2. - 2. 3. z Vídně na Tenerife? Vychází to s Wizzairem okolo 5500 Kč + zavazadla. :slight_smile:

1 Like

Tenerife je supr, akorát sem tam byla v říjnu :smiley: jako, když by se ještě našlo něco jiného, tak budu ráda, kdyby ne berem tohle určitě :slight_smile:

Nic jiného v podobné cenovce asi nepůjde.:-/ Snad jedině Gran Canaria z Prahy se Smartwings, ale cenovka je klasicky šílená - 9297 Kč :-/ https://zaletsi.cz/eiru

ok a když se teda přehoupnem přes tu 10tku, Kostarika (něco podobného) je na tom teď jak ? :slight_smile: Vím, že byli letenky za 12k nebo tak nějak předtím. Protože když už něco dražší tak ať to stojí za to :slight_smile:

Za dvanáct litrů jsme tu Kostariku měli z Berlína, tam se teď dostat nedá. :frowning: Leda nějak přes Polsko. :smiley: https://zaletsi.cz/akce/kostarika-v-breznu-a-dubnu-11556-kc/

Nicméně 22. 2. - 1. 3. by to mělo jít přes zaletsi.cz/go-kl koupit okolo 15 000 Kč bez zavazadel s KLM. Ale bacha - v obou směrech PCR a antigenní testy na letišti. :smiley: Z Vídně to potom jde koupit okolo 13800 Kč (přes Amster a Panamu, např. 22. 2. - 3. 3.)

1 Like

:smiley: dík dík, tak my se s tím už nějak poperem. :slight_smile: A někam odletíme :smiley:

1 Like

Ještě jeden dotaz, jak je to s příletem z Tenerife do Vídně zpět. Stačí antigen nebo PCR? Je tam nějaká výjimka, když už jsem COVID prodělala? Četla jsem, že při příletu do Čr by mi stačilo potvrzení o prodělání ale jak je to s Vídní? :slight_smile:

Ahoj Eliško,

dle stránek Velvyslanectví ČR ve Vídni nemusí osoby přilétající na letiště ve Vídni, které neprodleně a bez zastávky odcestují do ČR, předkládat registrační formulář ani negativní test.

Kanáry jsou (stejně jako Rakousko, odkud do ČR vstoupíte) nyní z pohledu cestovatelského semaforu v červené kategorii. Tj. test by byl potřeba před cestou i nejpozději 5. den po návratu, platná by ovšem měla být výjimka pro ty, kteří již onemocnění prodělali v posledních 90 dnech a mohou to doložit dokumentem s lékařským potvrzením.