Kostarika - covid podmínky

Ahoj, chtěl jsem se optat. Přemýšlím o Kostarice koncem července na tři týdny. Jak je to s podmínkami návratu, když bych letěl z Německa či Rakouska? Vesměs buď přes Francii či AMS. Jsou potřeba PCR testy a karanténa? Již mám kompletně ukončené očkování. Nějaký levný tip na letenky na Kostariku cca za měsíc ? Koukal jsem na AF či KLM z BER či VIE, cenově celkem OK. Díky Pepa

Ahoj Pepo,

co se týče letenek do Kostariky, tak jsi mířil správným směrem. Air France, resp. KLM, s odlety z Berlína nebo Vídně jsou v nadcházejících měsících nejlepší volbou. :slight_smile:

Podmínky vstupu do Kostariky nejsou níjak přísné (test netřeba). Návraty do Rakouska bez problému (vše se uhraje na následný tranzit do ČR) a do Německa s očkováním (+ formulářem) momentálně také “no problemo”.

Co se týče návratu do ČR, tak podmínky se řídí Cestovatelským semaforem. Aktuálně formulář + AG test před cestou + PCR ihned po příletu domů.

Ahoj, díky za info, tudíž cesta tam no problem a při cestě zpět tedy v Kostarice udělat antigen a po doražení do ČR hned PCR, ostatní by mělo být vše OK a bez problémů, chápu li dobře.

Pokud jsi už kompletně naočkován, tak ke dnešními dni je to tak, jak jsem uvedl výše. :slight_smile:

Doporučil bych ale zkontrolovat podmínky před blížící se cestou, neboť doba je z hlediska cestování lehce turbulentní (výrazné změny by ale nastat neměly)…

Díky … takže aktuálně mi do Německa k příletu stačí očkování a pak “jen” tranzituji do ČR což už je v pohodě. V ČR pak následně bude někdo kontrolovat ten AG + pcr test? Jde mi o to jestli když poletím z a do Německa a pak tranzit do ČR jestli je nutný si dělat ten antigen v kostarice, jelikož Německo to nepotřebuje. Díky a promiň za otázky.