Kreditka při půjčení auta na Islandu

Ahoj, potrebovala bych radu/pomoc s mym výletem na Island na konci podzimu. Beru tam na narozeniny kluka, ale je to prekvapeni. Letenky uz mam koupeny, ale ted resim, jak pujcit auto. Myslela jsem totiz, ze si budu muset zakladat kreditku, abych to mohla bloknout. Protoze jsem mela za to, že se to objevi vlastnikovi karty. Zaroven budu radsi, kdyz bude ridit pritel, ktery svou dobrou kreditku ma. Bylo mi ale receno, ze pri rezervaci staci uvest JENOM jmeno osoby, co si auto pujci, bude ridit a je zaroven vlastnikem kreditky, kterou primo na miste zaplati. To znamena, ze by se tu rezervaci vubec nedozvedel? Kde je pravda?
Budu moct rada za vsechny zkusenosti.

Ahoj,

hodně záleží, u jaké autopůjčovny si to půjčuješ, každá to má nějak jinak. Případně jestli to bukuješ přes nějakého provizního prodejce jako je třeba Rentalcars. Takhle je těžké odpovědět. :slight_smile:

Každopádně obecně platí, že půjčení auta můžeš zaplatit jakoukoliv kartou a potom ten deposit, který se platí/blokuje na místě při přebírání auta, tak musí být na kreditku řidiče.

Pokud jednáš napřímo s nějakou autopůjčovnou a oni ti sami řekli, že i to půjčení auta budeš platit až na místě, tak bych jim klidně i věřila. Jen se ujisti, že mají na mysli, že si strhnou na místě nejen ten deposit, ale i poplatek za půjčení auta.

Jíťa