Letenky s přestupem od více dopravců. Je lepší kupovat zvlášť nebo přes Pelikána, Kiwi apod.?

Ahoj, chceme pořídit letenky do Chile/Argenitiny. Doteď jsem žila v přesvědčení, že je lepší koupit celý balíček letenek naráz od přeprodejce, než kupovat letenky separátně přímo od dopravců. Přijde mi, že to se teď změnilo vzhledem k éře rušení letů kvůli covidu. Může mi někdo říct, jak je lepší teď postupovat? Vysvětlit pro a proti? Díky moc!

Ahoj Badasto!

“Ovocnému prodejci” se určitě vyhni obloukem! To je základ! Mají sice hezký vyhledávač, ale tam to hasne. Natáhnou Tě na zavazadlech, prodají kombinace letů, do nichž by nešel ani zkušený harcovník (zdánlivě se tváří jako jedna letenka ale reálně je to skládačka z několika separátních letenek např. od nízkonákladových dopravců → u jednoho segmentu dojde ke změně a cesta se rozsype jak domeček z karet)… :see_no_evil:

Co se týče konkrétně těch dvou Tebou zmiňovaných destinací, určitě bych vybíral z nabídky letenek standardních dopravců (všechny segmenty na jednom ticketu = garance přestupů).

Když nám napíšeš, kdy bys ráda letěla, můžeme se zkusit mrknout na aktuálně nejlepší možnost a poradit, jestli do toho rovnou jít nebo spíše počkat! :slight_smile:

1 Like

Ahoj ze Sicílie. Aktuální zkušenost. Od Kiwi máme letenky do sicilské Katánie. S přestupem v Miláně. Jsou přímé lety, ale ty už byly vyprodané. Kvůli stávce v Itálii nám byl let z Milána do Katánie zrušen. To jsme dostali na vědomí několik málo dnů před odletem. I když nepříjemné, potud ok. Rozhodli jsme se pro cestu za zrušený let odjet vlakem. A jsme na Sicílii. A co se zrušenou letenkou? Kiwi nám nabízelo alternativní lety, přes Řím, Curych a pod. S tím, že cesta bude trvat celkem 16., 20, 25 … hodin a budeme muset doplatit 300 € a víc. Nehorazná nabídka. Pak nabízí vrácení peněz. Ale za všechny lety. Jen za ten zrušený let nelze. Navíc v jakémsi směšném paušálu. Pokud se podaří zjistit číslo telefonu (docela náročné), tak se nedovoláte. Na mail nereagují. Přepravce nezajímate, protože nejste jejich přímý zákazník. Což je celkem logické. Prostě Kiwi a podobné už nikdy. Nechápu, že po těch letech létání jsem na to nepřišel už dřív. Prostě kupovat jednotlivé lety samostatně.

1 Like