Lze opustit letiště v Dubaji při čekání na přestup?

Dobrý den, chystáme se s kamarády v druhé polovině Srpna letět na Srí Lanku. S jednodenní zastávkou v Dubaji po cestě tam. Našli jsme výhodné letenky za cca.14200Kc. Po cestě zpět máme v Dubaji skoro 8hodin čas na přestup. Chtěl bych se zeptat, zda tuto dobu musíme strávit pouze na letišti nebo můžeme z letiště pryč a využít tento čas ještě k návštěvě Dubaje. Pokud to lze, tak jak to udělat.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Aleši,

čas během přestupu na letišti určitě trávit nemusíte a rozhodně bychom vám doporučili vyrazit do města (jen bacha, v srpnu tam bude fakt sauna) :fire:. Se SAE má Česká republika bezvízový styk, takže se vydáte k exitům, dostanete na imigračním příslušný štempl a hurá do Dubaje. :v:t6:

Na základě indicií předpokládám, že letíte s Fly Dubai - což znamená přílet na terminál č. 2. Odtud můžete dojít pěšky na metro (Green line) Abu Hail a vydat se do centra (s přestupem ve stanici Union) anebo využít free shuttle servisu mezi terminály a dojet na T3, odkud jezdí přímo linka metra (Red line). Pokud vás však bude více, tak bych se skoro přikláněl k využití taxíku. :taxi: Ceny nejsou nějak extra masné - cca 60 AED (aka 360 Kč) při cestě k Dubai Mallu. :slightly_smiling_face:

Jen doplním Antonína - flydubai létá nově (od prosince 2018) z Prahy do Dubaje na Terminal 3 :wink: Více info zde: https://www.flydubai.com/en/destinations/flydubai-operations-dxb-terminal-3

Přímo na T3 je pak metro (Red Line), které jede přímo do centra bez přestupu. Na letišti u vstupu do metra je i automat na jízdenky, kde lze platit kartou :credit_card:

1 Like