Madeira přes Lisabon

Ahoj, chci se zeptat na info ohledně cesty na Madeiru. Máme letenky z Vídně s Raynairem přes Lisabon 18.2 s tím, že z Lisabonu s easyjet nám to na Madeiru letí 19.2. A tak momentálně moc nevím jak to je a jestli je vůbec možné tam tranzit přečkat. Testy jsou samozřejmostí.
Díky moc za info :slight_smile:
Případně nějaká alternativní cesta v tuhle dobu? Kamkoliv :laughing: máme volno 18-7.3 takže poletíme to co půjde :sun_with_face::slightly_smiling_face:

Ahoj Eliško, kromě PCR testu je ještě potřeba vyplnit portugalský formulář online: https://portugalcleanandsafe.pt/pt-pt/passenger-locator-card Jinak kromě PCR testu ještě chtějí “14 dní self isolation”, takže to mi jasné není, ale asi to řešit nikdo nebude, když budete v tranzitu. :slight_smile:

ok, díky za informace :slight_smile: ještě se chci zeptat, jak náročný je tranzit v Lisabonu. Přes Lisabon sem ještě neletěla tak nevím. Máme možnost vzít letenku s příletem do Lisabonu 17:20 a odletem na Madieru v 18:55. Je to reálné ? Nebo lepší počkat na další let do toho druhého dne?

Tranzit v Lisabonu je snadný. Pokud poletíte v kombinaci Ryanair – easyJet, budou oba lety operovány na/z terminálu 1. Vzhledem k tomu, že se jedná o kombinaci rozdílných nízkonákladových aerolinek, je přestup negarantovaný a těch zmiňovaných 1:35 je hodně na hraně.

Pokud poletíte jen s příručákem a uděláte si online check-in, tak by se to při troše štěstí (doufat, že první let nebude mít žádné zpoždění) stihnout dalo. Nicméně je to risk…

No to si nejsem jist, ze prileti do Lisabonu na T1. Ja priletel v lednu 2020 na T2.
Na Madeiru to lita z T1. A musi se prejet autobusem.

S jakou aerolinkou to bylo? :slight_smile:

Do Lisabonu z Vidne - Ryanair.
Z Lisabonu na Madeiru - easyJet.
V Lisabonu jsem zustaval 3 dny. Mozna prejezd funguje v ramci terminalu T2 a T1 i jinak nez ze vylezete uplne z letiste ven.

Momentálně jsou všechny lety (vzhledem k jejich nízkému počtu) v Lisabonu alokovány na T1. Takže ten přestup by byl v rámci jednoho terminálu. :slight_smile:

PS: Výše jsem se upsal a zmínil T2 namísto T1, což je nyní upraveno. Nicméně na podstatě přestupu v rámci jednoho terminálu to nic nemění.

Ahoj, 10. 5. máme let z Prahy do Funchalu a máme mezipřistání v Lisabonu. Chci se zeptat, zda bude i v Lisabonu stačit prokázání PCR testem z Prahy? Při cestě zpět do Prahy předpokládám bude opět podmínka udělat si PCR na Madeiře? Díky

Ahoj Evo,

jasně – pro cestu na Madeiru si vystačíš s negativním PCR testem z Prahy. Pro návrat do Prahy by měl nově stačit i antigenní test (ne starší 24 hodin) nebo opět klasický PCR (ne starší 72 hodin).