Mallorca z Frankfurtu

Ahoj, mám letenky na konec dubna na Mallorku od Lufthansy přes Frankfurt. Mohl bych Vás poprosit o info co je vše k cestě potřeba? testy PCR/ATG, tam/zpět, formuláře. Moc děkuji, je těžké se v tom vyznat

Ahoj Tomáši,

předpokládám, že poletíš na křídlech Lufthansy. :slight_smile:

Pro cestu na Mallorcu bude třeba negativní PCR test. Pro vstup na území Španělska by stačil ne starší 72 hodin. Vzhledem k letu s Lufthansou je však třeba také splnit její podmínky, které jsou o trochu přísnější – na odletu je vyžadováno předložení negativního PCR nebo antigenního testu ne staršího 48 hodin. Suma sumárum pro cestu na Mallorcu bude v tomto případě třeba negativní PCR test ne starší 48 hodin.

Po provedení online check-inu také nezapomeň vyplnit španělský zdravotnický formulář.

Návraty do ČR se řídí cestovatelským semaforem, který je na týdenní bázi aktualizován. Mallorca se v tomto týdnu nachází v oranžové kategorii. Pokud by tam vydržela i do doby Tvého návratu, znamená to povinnost vyplnit příjezdový formulář a prokázat se negativním testem (antigenní ne starší 24 hodin nebo PCR ne starší 72 hodin) před odletem z Mallorcy. Nicméně Ty zpátky pravděpodobně opět poletíš s LH, tudíž ta po Tobě bude chtít negativní PCR nebo antigenní test ne starší 48 hodin. Suma sumárum budeš mít pro návrat dvě možnosti: buď negativní antigenní test ne starší 24 hodin nebo negativní PCR test ne starší 48 hodin.

PS: Výše uvedené podmínky platí ke dnešnímu dni a mohou se do doby Tvého letu změnit.

1 Like