Mexico - tranzit US

Zdravím, zeptám se. Chci letět mexico 22.12 - 09.01. Koukám na letenky a vše se trasuje přes USA ( NY, Atlanta nebo Miami, … ), jak je to s tranzitem přes US? Ten je povolený?

Předem díky

Ahoj Milane,

tady Tě zklamu – jakýkoliv tranzit přes USA je v současné době nereálný, resp. dané letenky aktuálně nejdou proletět.

Na letenky přes vánoční svátky za rozumnou cenu už je bohužel trochu pozdě. Jedná se o nejexponovanější období v roce, letadla jsou téměř vybookovaná a ceny visí zatraceně vysoko.

Cancún je úplně ustřelený, takže bych využil letenky do Mexico City. Vzhledem k okolnostem relativně solidně vyjde KLM z Prahy v termínu od 22. prosince do 11. ledna za 21 794 Kč.

V%C3%BDst%C5%99i%C5%BEek3

Ahoj,

toho jsem si vědom, že to řeším až na poslední chvíli. Jinak díky za odpověď.
Ještě dotaz. Přemýšlel jsem ještě nad kolumbií, reunionem nebo nikaraguou.
Nevyšlo by tam něco lépe?

Předem díky.

Bohužel, žádná z Tebou uvedených alternativ lépe než to Mexico City už nevyjde. :worried:

Nicméně bych tady měl jeden tip, a to Panamu (pokud jsi ještě nebyl). :slight_smile:

Z Prahy jde za luxusních 16 737 Kč! Bookuj přímo přes web KLM.

V%C3%BDst%C5%99i%C5%BEek3

Ahoj,

díky za tip. Zřejmě i využiji. Jen bych měl ještě jeden dotaz. Dá se testovat u nás na letišti nebo až v Panamě? Jelikož pro vstup požadují test a aby platil, tak musí být nejdříve z víkendu a co jsem dnes obvolával, tak kolem nás ( Šumperk ) bud o víkendu netestují nebo mají plno.

Díky.

Testování je samozřejmě možné i na Letišti Praha, ale výsledky obdržíš do 24 hodin (což úplně neřeší Tvůj problém s akutním testem přes cestou). Více info najdeš tady.

Nicméně Panama uznává i antigenní testy, jejichž výsledky jsou známy pár desítek minut po odběru vzorku. To by mohla být cesta. Alternativně by měly testy také dělat za 50 USD přímo na letišti v Panama City po příletu, ale osobní zkušenost s tím zatím nemáme. :see_no_evil: Kompletní info ohledně vstupních podmínek do Panamy se dočteš na webu VisitPanama.

Taky před cestou nezapomeň vyplnit registrační formulář.

Ahoj, díky za info. Volal jsem na letiště a tam mi řekli, že mi ten antigenní test udělají na počkání.
Výsledek bude, ale nejpozději až v 6 večer. Ted poslední dotaz. Pustí mě do letadla do amstru i bez testu? Z amstru odlétám následující den a to už bych měl mít výsledek.

Díky.

Do letadla směřujícího do Amsterdamu Tě KLM pustí. :slight_smile: Cestovní podmínky si můžeš ověřit přímo u nich na webu.

Pak jen doufat, že výsledek testu vyjde negativně. :crossed_fingers:t5:

Hodně štěstí a užij si Panamu. :v:t5: Docela Ti to závidím. :sweat_smile: