Odbavení/ check in pří letu s 2 přestupy

Zdravíčko,
23.1 vyrážím s dvěma přáteli na trasu Praha-Mnichov-Taipei-Denpasar.
Praha-Mnichov je s Lufthansou, zbytek s EVA air.

Rád bych se zeptal jak bude probíhat odbavení a check-in. Je lepší zvolit online check-in (zvlášt u obou aerolinek) či si počkat a provést ho v Praze? Měl jsem tušení že při online check-in si budu moci zvolit sedadla na delší lety s EVA zdarma, což by bylo příjemné sedět u sebe.Je to pravda?
Případně dostanu při check-in v Praze na přepážce Lufthans palubní lístky na všechny 3 lety?
Kufry budou tuším odbaveny v Praze a poletí přímo až do Denpasaru doufám. Jsou v jedné alianci a všechny lety máme na jedné letence kupované na EVA air stránkách.

Předem moc děkuji za odpovědi, jedná se o muj první vícepřestupoví let s více aerolinkami.
Hezký den

Ahoj Tome,

určitě se zkus odbavit online, tím nikdy nic nepokazíš. :slight_smile:

Upřímně si ale nejsem jistý, jestli při tomto konkrétním codeshare bude možné online odbavení na všechny segmenty. Každopádně pokud se Ti to nepodaří online formou, tak dostaneš palubenky na všechny lety v Praze před odletem.

Odbavená zavazadla pak na přestupech neřešíš a putují až do cílové destinace.

Šťastnou cestu a ať se na Bali líbí!

Pokud jsi letenky koupil najednou u jednoho prodejce, mělo by jít odbavení online pro všechny segmenty. Já měl koupené letenky u Lufthansy, kdy 1. segment zajišťoval Austrian Airlines a další 2 segmenty Ethiopian Airlines. On line check-in proběhl najednou pro všechny 3 segmenty bez problémů. Ještě poznámku: Již několik let používáme s manželkou pro cestování i do vzdálené exotiky pouze batoh na záda ve tvaru hadrového kufru (Cabin Zero). Všude jsme na gate prošli bez problémů. Nemusíme proto na odbavovací přepážku a po bezpečnostní kontrole jdeme rovnou na gate. Tentokrát jsme s těmito příručními zavazadly bez problémů absolvovali 3týdenní cestu na 4 ostrovy v Indickém oceánu (vrátili jsme se 2. 1. 2023). Navíc se mi podařilo do batohu vměstnat i dron a akční kameru s příslušenstvím. Pokud jde o kufry, několika lidem, se kterými jsme se potkali v ubytování, dorazily kufry s několika denním zpožděním (jeden pár byl z USA a další ze Švýcarska). Tomu se právě s příručním zavazadlem vyhneme.

1 Like

Ahoj,děkuji za odpověd.

Koukal jsem a mohu dát check-in online na stránkách eva air pro dva lety a pro ten jeden na stránkách Lufthansy. To by snad mělo být v pořádku ne? I když je zvláštní dávat check-in na dvou ruzných stránkách aerolinek :slight_smile:

Ale opravdu mockrát děkuji, snad vše vyjde jak má :slight_smile:

Koupil jsem letenky přes EVA,celý trip. Když se přihlásim na EVA tak mohu manage všechny lety s nimi, zaponout auto check-in, ovšem u letu s Lufthansou to píše : Manage Your Trip services are not available on non-EVA Air operated flights. Očekávám tedy správně že se mi zde neotevře ani možnost check-in? Případně by nebyl problém udělat na první let check-in u Lufthansy a poté zvlášt u EVA? Dekuji za případnou radu.:slight_smile:
Každopádně lítám většinou nízkonákladově po evropě a tudíž jsem hrdým vlastníkem Cabin Zero a nedám na něj dopustit. budu ho samozřejmě brát sebou ale tentokrát pouze jako on board zavazadlo se základními věcmi kdyby se kufr opozdil. V ceně letenky byl kurf tak by byla škoda to nevyužít, zvlášt když tam budeme přes měsíc :slight_smile:

Jasně, pokud Ti interní systém Eva Air neumožňuje odbavení na prvním segmentu z Prahy do Mnichova a naopak rozhraní u Lufthansy ano, proveď to přesně jak říkáš. :slight_smile:

Jelikož máš celý itinerář na jedné letence, tak v Praze pouze na přepážce odevzdáš zavazadlo k odbavení a vyzvedneš ho až na Bali.