Open jaw letenky akce Tour de Indonesia Zapadni Papua

akce Tour de Indonesia Zapadni Papua

Ahoj, je mozne sehnat open jaw letenky Prahaj Jakarta Sorong Praha.

ahoj a dekuji Michal

Ahoj Michale,

jasně, možné to je.

Nevím jaký termín hledáš, ale jednou z možností je například 15. 11. - 30. 11. za 18 442 Kč. Pokud nad tím uvažuješ, tak na 200 % doporučuju - určitě nebudeš litovat! :wink:
image

Případně i s přeletem z Jakarty do Sorongu Tě to vyjde na 19 799 Kč zde

Ahoj Jito, dekuji moc za odpoved. itinerar jeste nemam, byl by to bud leden nebo brezen. cca na 4 tydny.
Predstava je odlet z Prahy do Jakarty pripadne jinam. V ramci tech 4 tydnu nakombinovat cca 4,5,6 ostrovu . Nejlepe zacit v Indonesii , po te preletet Sorong, po te se vratit do Indosie (jiny ostrov) a odlet zpet do Prahy.
Rad prijmu jakakoli doporuceni a rady .
V teto chvili shanim partaka na cestu.
Moc dekuji a preji pekny den.

Ahoj Michale,

vybral sis správnou zemi na prozkoumávání. Bohužel je ale tak velká, že ty 4 týdny jsou stále málo. :smiley: Ani nám nestačilo 6 měsíců :smiley:
Pokud můžu doporučit, tak bych volila Flores a Komodo Islands (oboje určitě), cca 10 dní. Dále pak třeba týden na Lomboku, týden na Sumatře a zakončit to Rajou Ampat.
V té oblasti Rajy opravdu doporučuju to ubytování Beser Bay - je to levný, všude blízko, absolutně skvělé jídlo a místní týpek - Boy (jak on si říká :D), je fakt bomba!
Kdybys chtěl nějaké rady, tak se ptej. :wink:

Jíťa

Ahoj Jito, to se mi libi. Mas vlastni zkusenost, tak jsem si jist ze lepsi itinerar osobne nevymyslim. Tak bych te poprosil o informace vcetne nejlepsich presunu /odkud / kam atd.
Jinak neco o me. Je mi 50+, cestovani po Asii a Indonesii, me max. naplnuje. Tak kazdym rokem 1 az 2x (dle moznosti a dovolene) ,vyrazim za dobrodruzstvim a to i pres skutecnost ze nejsem vybaven znalosti AJ. Rikam si ze oni taky neumi . Jinak samozrejme hodne venuji priprave pred cestou.
Vim ze vsechno stoji cas, ktery je v te dnesni hekticke dobe vzacny, i proto se kazdy rok snazim vypadnout do uplne jineho sveta, coz ty kteri necestuji nemohou pochopit.
Proto rad bych vyuzil tvych zkusenosti a nechal si pro tentokrak pripravit itinerar dle tvych zkusenosti. Staci postupne informace vcetne uvedeni pribliznych cen za dopravu a ubytovani v doporucenych homestay nebo jineho doporuceneho ubytovani.
Zatim Ahoj a moc dekuji. Michal

Ahoj Michale,

asi bych zvolila postupovat Sumatra - Lombok - FLores. Do Sorongu jsou lety jen z Jakarty a z Denpasaru, tak myslím, že je to skoro jedno, protože těch přeletů bude víc. Ty bych volila buď se společností Air Asia, ale často vychází lépe Lion Air nebo Batik airlines (doporučuji se vyhnout Sriwiaya airlines - nemají dobrou pověst) :)…

Na Sumatře stopro nevynechat trek v Bukit Lawang, Lake Toba a oblast Bukittingi. Lombok se dá projet na motorce (cena kolem 150 Kč/den) během pár dnů. Pokud si budeš chtít odpočinout, tak doporučuji na pár dnů zmizet na Gili Islands (nejlépe Meno, Tranvaganu se vyhni :smiley:).
Určitě jeď na dvoudenní trip po Komodo Islands, tam doporučuji třeba Sam Trip Komodo tours (dá se ale zařídit až na místě den předem).

Být tebou tak bych to nechávala spíše otevřené a neplánovala moc dopředu - dost se nám to osvědčilo a zažili jsme tak super situace. :smiley:

Jíťa

Ahoj Jíťo, díky za informace. Počátek nechám na skutečnosti místa příletu dle nejvhodnější letenky z Prahy nebo z Německa a vyjdu z této skutečnosti.
Poznávačku Bali jsem již v minulosti absolovoval , včetně ostrova Nusa Lembogan. V Jakartě jsem ještě nepřistával. Ještě mě napadá přistání v Malajsii, tam jsem také ještě nebyl . Se společnostmi Air Asia i Lion air mám vlastní dobrou zkušenost v rámci přeletů v Asii. Komodo, Flores , Sumatra jsem měl do budoucna v plánu, tak to nějak poskládám. Jak je to prosím s cenami trajektů za přejezdy v Raya Ampat, včetně doporučeného ubytování. Zmiňuješ , že je to levné tak ať mám nějakou představu pro srovnání. Někde jsem se dočetl že přejezdy a vůbec vše je tam výrazně drahé.
Díky a přeji pěkný den. Michal

Ahoj Michale,

na Bali bych Tě ani neposílala. :smiley:

Pokud nebudou nějaké akční letenky do Kuala Lumpur, tak bych asi klidně Malajsii vynechala. Indoška je fakt lepší! :slight_smile:Možná bych zkusila zvážit lety třeba do SIngapuru, tam odtud se dá často taky levně dostat na nějaký indoneský ostrov, kór do Medanu na Sumatře.

Co si pamatuju, tak trajekt ze Sorongu do Waisai (na Wiageu v Raje Ampat) vyšel na 100.000 IDR/os./směr, takže pohoda. Nejhorší jsou pak přejezedy po oblasti a do ubytování, jelikož se tam většinou nedostaneš jinak, než že si objednáš transfer od homestay. To už třeba vyjde na nějakých 1.000.000 IDR/loď. Doprava po Raje Ampat je asi nejdražší položka, to je pravda. Často se dá ale domluvit s jinými cestovateli a sdílet lodě kamkoliv jedeš, pak se dostáváš na poloviční/třetinové ceny. :slight_smile:
Oblast Rajy moc levná není. Je to tím, že je to těžko dostupná oblast a cokoliv sem dostat něco stojí. Ve srovnání se zbytkem Indonésie se dá říct, že je to tam drahý, ale na naše české ceny se furt nedostáváš. Je ale třeba si všechno předem koupit dopředu (opalovák, repelent, cigarety, atd), protože na místě už nic neseženeš. Je třeba mít všechno v hotovosti. Nejbližší bankomat je v Sorongu, ale ten je údajně dost často bez peněz. :smiley:

Jíťa