Pojistení storno letenky usa

Dobrý den, v červnu letím soukromě do usa a chci se zeptat, zda lze pojistit zrušení letenky z jakéhokoliv důvodu. Když koupím letenku ted v lednu, přece jen se může do června ledacos přihodit. Jsem seniorka. Děkuji

Dobrý den, pokud koupíte letenku u nás na webu (zde: https://letenky2.zaletsi.cz/), můžete si po vybrání letenky přímo v rezervačním systému přikoupit pojištění storna nebo rovnou komplexní pojištění (pojištění storna + cestovní pojištění). Pojištění storna pak platí v případě Vašich zdravotních potíží včetně případného onemocnění Covid-19, dále v případech přírodních katastrof (požár, povodeň, vichřice…) a v případě úmrtí pojištěného nebo osoby blízké. Ve všech těchto případech se Vám vrátí 80 % z ceny letenky a pojištění stojí v řádu stokorun (dle ceny letenky).

Děkuji, to je dobrá informace. Kdybych vás poprosila o pomoc při vyhledání letu do Seattle kolem 10.6. až 12.6., tam a 5.7. zpět, s jedním přestupem v Evropě. Pomůžete mi? Letím s 15 letým vnukem , chceme si odbavit zavazadla a zarezervovat 2 sedadla vedle sebe , jedno u okna. Já už se v tom všem ztrácím. Odlet z Prahy nebo Vídně. Moc děkuji za odpověď.

Není za co, rádi pomůžeme :slight_smile:

Vašim požadavkům nejlépe odpovídá let z Vídně s přestupem v Londýně za 18 297 Kč/osoba (cena již zahrnuje odbavení zavazadel a výběr sedadel, ještě ale nezahrnuje pojištění storna): Výsledky vyhledávání - Zaletsi.cz - Vyhledávač letenek

Výrazně levnější variantou je ale let z Mnichova, opět s přestupem v Londýně a za stejných podmínek, za 12 976 Kč/osoba: Výsledky vyhledávání - Zaletsi.cz - Vyhledávač letenek