Praha - Portland (USA) s mezipřistáním v NYC na delší dobu než 14 hodin?

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu jak najít nejlevnější letenku pro dva v srpnu ideálně z PRahy do Portlandu PDX(USA). Nestandardní požadavek je co nejdelší mezipřistání v New Yorku při cestě tam (chceme se podívat do města). Všechny vyhledávače řeší co nejkratší dobu mezipřistání nebo pro všechny mezipřistání.
Netuším jak bych si mohl poskládat více letenek dohromady tak aby to velké zavadlo jsem nemusel platit zvlášť (nebo by se to vyplatilo?).
Samozřejmě cena je prioritou.
Děkuji Vám za tipy.

Informace k letu:

počáteční destinace: Praha, při úspoře větší než cca. 1500kč na letence mohou být i vzádelěnější letiště jako Berlín, Wroclaw, Vienna, Frankfurt atd.
Cílová destinace: PDX (Portland, Oregon)
Datum: od 27.7.2020 do 3.9.2020 (zatím to nejlépe vychází
délka: 21-25 pracovních dnů tedy cca 5 týdnů
počet osob: 2x dospělí (ideálně sedadla vedle sebe)
Zavazadla: příruční + 1x velké do zavazadlového prostoru
Třída: Economy
požadavky: Mezipřistání v NYC - JFK na dobu delší než 14 hodin (max. cca. 32hodin) (pouze při cestě do USA). Samozřejmě aby bylo možné bez příplatku mít velké zavadlo dál do PDX. Kdyby zpět bylo možné třeba letět přes Atlantu a tam mít mezipřistání také delší bylo by to ideální.

Dobrý den, Petře,

osobně bych zvolil tuto kombinaci z Mnichova za hodně solidních 17 956,- Kč/os.

V%C3%BDst%C5%99i%C5%BEek4

Termínově nám to přesně sedí a na NYC Vám zbude téměř celý den! :ok_hand:t6: Bonusem jsou pak přímé lety mezi Evropou a USA (i zpět) operované Lufthansou. :slight_smile: Pouze to odbavené zavazadlo si budete muset dokoupit až na letišti při check-inu, a to za 60 € na každý segment cesty.

PS: Bacha na využití odlišných letišť v NYC (přílet na JFK a odlet z EWR)

1 Like

Dobrý den Antonion,
Díky moc! Pomohlo mi to.