Ryan air - nový systém nákupu letenek?

Ahoj,

nikde jsem nenašel odpověď - proto píšu dotaz. Chystám se koupit letenku od Ryanu pro 2 dospělé a 1 dítě. Mé poslední zkušeností pocházejí z prosince 2019, kdy jsem kupoval letenky od Raynu pro 4 osoby a byla zde možnost si pro každého cestujícího navolit případné příplatky - jako jsou zavazadla, fast track, sedadlo atd. Zakoupil jsem tedy 4 letenky, ale pouze pro dva členy větší zavazadlo.

V současné době si navolím tři letenky, přičemž si nemohu zvolit, pro kterého účastníka chci přikoupit zavazadlo - automaticky se mi vybraný produkt přiřadí ke všem letenkám - samozřejmě to má podstatný dopad na finální cenu letenek. Např. 10 kg zavazadlo pro 2 leté dítě neshledávám jako něco, co bych potřeboval.

Máte někdo nějaké zkušenosti, jak letenky koupit “po staru”, čili ke každé letence navolit individuální tarif v rámci jednoho nákupu?

Díky

Karel

Ahoj Karle,

chápu správně, že letenku už máš koupenou, jen k tomu chceš dokoupit nějaké služby?

Pokud ano, tak to bohužel nejde dokoupit zvlášť pro jednotlivé cestující. Pokud už jsi měl koupenou letenku a pak jsi chtěl dodatečně dokupovat služby, vždycky jsi to dokupoval pro všechny cestující na letence. Jednotlivě to šlo (a stále jde) pouze při kupování samotný letenky. :frowning:

Mrzí mě, že tě touto zprávou nepotěším. :confused:

Jíťa

Ahoj Jíťo,

nene - já jsem tu první variantu uváděl jako příklad :slight_smile:

V současné době jsem ve fázi, kdy si chci koupit více letenek, avšak pro každou letenku chci jiný tarif - řekněmě že osoba č. 1 bude mít pouze příruční zavazadlo, osoba č. 2 chce mít jedno 20 kg zavazadlo a osoba č. 3 chce mít 2x20 kg zavazadla.

Dříve zde byla možnost pro každou osobu navolit jiné možnosti, nicméně na současných stránkách se mi nedaří tuto možnost najít:

Capture

Ahoj Karle,

tak jsem si to zkusila a mě to jde. :slight_smile:
image
Respektive mi jde volba u příručního zavazadla. Odbavené zavazadlo do 10 kg je defaultně zaškrntuné pro všechny.

Je pravda, že Ryanair změnil trošku web a je ještě mín přehlednější než býval.

Zkus to párkrát aktualizovat, případně jiný vyhledávač, to občas pomůže. :slight_smile:

Nedej se! :smiley:

Kdyby to furt nešlo, tak dej vědět a nějak to vymyslíme.

Jíťa

Ahoj,
jen pro info - to dokoupení pro jednotlivce myslím jde i po koupi letenky, ale musí se to dělat v aplikaci a ne přes stránky - teda pokud něco v poslední době nezměnili… já to teď zkoušel a jde mi to (mám ale dokoupené zavazadla pro dva ze 4 hned při koupi… ale klidně mi jde přidat jen další osobu…)

1 Like

Čau Dane,

super, díky za tip! Určitě to příště vyzkoušíme. :slight_smile:

Koupě letenky u Ryanairu je už fakt pořádnej “oříšek”!:smiley:

Jíťa

Ahoj,

díky všem za pomoc.

Já jsem to nakonec nějak zbastlil přes kiwi, kde to je trochu přehlednější, každopádně příště to zkusím přímo na stránkách Ryanu, nějak to jít musí…

Cestování zdar!

Karel