Sardinie z Katowic

Dobrý den,
měl bych dotaz. Chystám se letět za 14 dní na Sardinii z Katowic a nejsem si úplně jist, jak je to s testováním. Předpokládám, že na cestu tam mi stačí udělat si test v ČR. Ale jak je to s cestou zpátky? Stačí si udělat test opět až po příletu do ČR nebo je třeba udělat si ještě další test v Itálii pro polskou stranu? Díky moc za info.

Zdravím Lukáši, Sardinie je v červené zemi viz Cestovatelský semafor • pravidla vstupu do ČR • Zaletsi.cz čili cestou zpět určitě prijezdovyformular.cz (a QR kód, který z něj vypadne), a antigen 24 nebo PCR 72 h před odletem ze Sardinie. A pak pátý den v ČR znovu PCR test. Pokud negativní, jste volný. Pokud jste plně naočkovaný, nepotřebujete nic, jen formulář.

Děkuji za odpověď. Podle semaforu je však Sardinie v oranžové. To znamená, že by měl stačit jeden test na cestu tam a jeden po návratu do ČR. Mě by ale spíš zajímalo, zda pro mě jako občana ČR neplatí ještě nějaké restrikce v rámci Polska? Zda například pro návrat z Itálie do Katowic, nepotřebuji ještě další test pro Polskou stranu, jestli si rozumíme? Nebo v případě transitu, platí pouze pravidla jako by byl návrat přímo do ČR?

Jo Sardinie je v oranžové, pardon. :slight_smile: Jeden test na cestu tam, jeden test zpět do Polska (podmínky pro vstup a tranzit jsou totožné), tam stačí negativní antigen ne starší než 48 hodin. Více tady: COVID19 - situace v oblasti vycestování z ČR, vstupu na území Polska a restrikcích v pohybu na území | Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Díky moc :blush: