Soluň, Athény a Sofie

Ahoj, chystáme se s přítelkyní v září do Řecka. Letíme z Vídně do Soluně, tam strávíme čtyři noci, pokračujeme do Athén, kde máme na průzkum celé dva dny, a při letu zpět máme dvanácti hodinový přestup v Sofii. Nemá někdo nějaké zkušenosti z přejezdem ze Soluně do Athén? Na žádném místě ani jeden z nás nikdy nebyl, proto prosíme všechny cestovatelé o rady a tipy - co vidět, kde jíst, co dělat a na co určitě nezapomenout :slight_smile:

Díky, Filip

Zdárek Filipe,

možná bych si ten itinerář trochu upravil, půjde-li to a otočil poměr dní v Soluni a Athénách. :slight_smile: V Soluni jsem sice strávil jen jeden den, ale upřímně bych si tam další moc představit nedokázal (teda aktivně strávenej). :sweat_smile: Prakticky všechno zajímavý (muzea, Bílou věž i pohodový kavárny) najdeš blízko pobřeží. Ještě mě napadá skočit na fočus :soccer: - PAOK je aktuálně řeckým mistrem (pak vysoko ještě hraje druhý městský klu Aris) - atmoška na zápasech je vyhlášená! :fire:

Naopak Athény se mi líbily daleko více. Rozepisovat se o klasických památkách asi nemá moc smysl, to se dočteš všude. Osobně bych doporučil nějakej zevl v Exarchii. Je to sice “anarchistická čtvrť” a průvodci budou strašit, :see_no_evil: ale osobitější hood s větší atmosférou bys ve městě těžko pohledal. :sunglasses: Spousta cool kaváren, barů a dalších malých obchůdků. Posedíš v parku, pokecáš s lokálama. Na nic si to nehraje.

Když si půjčíte káru, tak bych jel na sever do Delf (památka UNESCO a bejvalý antický město), cestou se zastavte v Thébách. Dohromady je to skoro all-day trip, ale jako útěk z města very gut! :call_me_hand:t6:

No a ze Soluně do Athén jsme jeli nočním vlakem. Tehdá začala ta wannabe “krize” :smirk: s chudákama ze Sýrie, a tak byl vlak plnej uprchlíků + celej kolorit dokreslovali mladí branci řecké armády. Společnost k nezaplacení, ale jízdenky byly vč. místenek, tudíž pohoda. Vše o spojení hledej na webu řeckých drah. :bullettrain_side: