Španělsko

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to se Španělskem. Pro ČR je stále v červené oblasti. Znamená to tedy, že do Španělska mi nyní stačí oficiálně jen antigen ale zpátky si PCR musím dělat někde tam abych se mohla vrátit a poté ještě po 5. dnech jít tady znova?
Tímto bych si ráda ověřila, jestli jsou informace pravdivé a zda nemáte tip, kde udělat ve Valencii PCR co nejlevněji.
Díky

Dobrý den,

do Španělska je aktuálně potřeba potvrzení o dokončeném očkování (aspoň 14 dní po poslední dávce) nebo PCR či antigen ne starší 48 h a nebo potvrzení o prodělání onemocnění covidu.

Zpátky je to buď potvrzení o očkování první dávkou (alespoň 22 dní), nebo antigen 24, PCR 72h a příjezdový formulář (příp. následně 5. den znovu test). Antigen za 40 EUR (je to teda ranec), např. tady: Rapid test of COVID-19 antigens in Valencia - PRIVACLINIC GESTION DE SERVICIOS MEDICOS S.L.

Více info pak samozřejmě na naší pravidelně aktualizované stránce: Cestovatelský semafor • pravidla vstupu do ČR • Zaletsi.cz

1 Like

A ještě by mě prosím zajímalo, zda se něco mění pokud letím z Vídně a přistávám též v ní?
Díky

Nemění, stačí uvést na check-inu před odletem, že budete tranzitovat do ČR.

Dobrý den, jak je to prosím nyní se Španělskem?
Chápu to správně, že pokud letím z Vídně do Valencie nepotřebuji žádné testy a při zpáteční cestě (Valencie-Vídeň) stačí antigen a po příjezdu do ČR PCR?

Díky

Ahoj Míšo,

je to tak, jak píšeš. :slight_smile: Počínaje dneškem se změnily podmínky vstupu do Španělska a cestování nejen z ČR (ale např. i Rakouska) bude volné – resp. jedinou povinností bude vyplnit jejich zdravotnický formulář.

Návraty do ČR se řídí tady Cestovatelským semaforem. :traffic_light: