Svět - svátky netradičně

Ahoj cestovatelé,
Potřeboval bych poradit nebo klidně doporučit nějakou lokalitu ve světě, kde trávit vánoční / novoroční svátky. Zatím spíše sonduji terén a sbírám nápady, nicméně čas plyne, takže už je pomalu čas konat.
Časové rozmezí:
19.prosince - Cca 6.-7.ledna 2019
2 osoby
Odlet z? Jsme flexibilní, takže kromě Prahy i blízká letiště (Vídeň, Mnichov, Drážďany, Norimberk, Berlín, Wroclaw, etc.
Kam? Preference je mimo Evropu
Za letenky a ubytování bychom cca chtěli dát tak 25-30 tisíc/os.
Samozřejmě chápu, že ceny jsou v tomhle období vyšponované, nicméně trip nemusí trvat celou uvedenou dobu, priorita je být pryč přes Silvestra a může trvat klidně 4-5 nocí.
Nicméně budu rád za jakékoliv nápady a tipy v tomhle ohraničeném časovém horizontu.
Díky moc a prima den.
P.

Ahoj Pavle,

já bych spíš řekla, že je už spíš trošku pozdě na letenky na Vánoce. Ceny se teď průměrně pohybujou okolo 20 tisíc, pokud chceš do exotiky. :slight_smile:Zase si myslím, že když už do exotiky, tak 4-5 dní je málo a stojí za to do toho trošku zainvestovat.
Každopádně nejlíp vychází Mexiko (Cancun) z Berlína, ta se dostaneš na částku okolo 15 tisíc:
image
Obecně problém s letenkama je, že se na nižší cenu dostaneš u letů s návratem například 1.1. v 10: 00 ráno, což nechce letět téměř nikdo. :slight_smile:

Pokud by stačilo po Evropě, tak doporučuju Španělsko, tam ty letenky vychází docela dobře (jen to ubytko to trošku vykompenzuje) :frowning:

Jíťa