Tap Portugal a koronavirus

Dne 16. 3. v 6:00 ráno jsme měli odletět s TAP Air Portugal (let TP 1247) z Prahy do Lisabonu a 3. 4. 2020 (let TP 1242) se vrátit z Lisabonu do Prahy. Vycestovat je však zakázáno, let 16.3. je neoperován - viz přehled odletů z letiště V. Havla v Praze.
Zástupkyně airline v Praze (kterým je Globe Air) se se mnou o věci refundace (vrácení) ceny letenky odmítla bavit s tím, ať se obrátím na TAP v Portugalsku.
Postupoval jsem tedy přesně dle jejich www.flytap.com, ale neúspěšně, protože jednou z povinných podmínek k odeslání žádosti je i vložení data flightu, ale datum 16.3. je na těchto stránkách vyšedivěné a tudíž nefční, takže požadavek neodešlu. Vedle toho mně denně posílají sms typu … Hurá, každou chvíli letíte, kupte lepší (rozuměj dražší sedadlo), atp., … což beru jako neskutečnou drzost a záměr TAP tvářit se jakoby se nic nedělo. Přitom např. dnešní let z Lisabonu do Prahy (15. 3. 2020) tyto aerolinky zrušily !
Poraďte prosím, jak mám postupovat, abych své peníze dostal zpět.
Děkuji,
Štěpán.

Dobrý den, máme ten samý problém. Máme odletět 18.3. s návratem 1.4. Pelikán po nás chce za změnu 100eur pro tap, který má na stránkách, že je změna zdarma a 1000kc pro sebe.

Tak jsem zkoušela změnu přes Tap, letenky mi to vyhledá, ale změnu mi to neumožňuje a ani check in ač by měl být otevřeny. Nevím jak to řešit

Záleží, kde jste letenky kupoval, podle toho bych se obrátil na prodejce. A tam bych žádal peníze zpět (pokud byl let zrušený, tak je to jasné).

Řešit to určitě přes prodejce, což je v tomhle případě zřejmě Pelikán. Pokud let nebyl zrušený, tak aspoň změnit na jiný termín.

Ahojte, je tu prosím někdo, komu se podařil u TAP Portugal refund? Na moji žádost poslanou přes jejich web nereagují (dnes je to 27 dní od odeslání), na infolince tvrdí pořád to stejné (jejich současná politika jsou vouchery), na zprávy na Facebooku nereagují…
Lenka

Ahoj Lenko,

upřímně, neznáme nikoho, komu se nyní podařilo dostat z TAPU peníze. Všem dávají jen vouchery. :confused:

Ale jak se říká “nic není nemožné”! Držíme palce, ať se podaří! :slight_smile:

Jíťa