Těhotenství - potvrzení od lékaře

Dobrý den,
snažím se spojit s Wizz air podporou, avšak marně. Poradíte mi někdo prosím, zda je potřeba nějaké potvrzení od doktora, že můžu letět, když v době letu budu v 29. týdnu těhotenství? A je potřeba i v angličtině, nebo stačí česky? Mockrát děkuji. Odlet máme za 14 dní.

Dobrý den, Soňo,

pokud jste v pokročilejší fázi těhotenství než 28. týden, bude potřeba zpráva od lékaře, že jste způsobilá k využití letecké přepravy. Toto osvědčení nesmí být starší 6 dnů. Pokud letíte z ČR, mělo by stačit v ČJ (přesto bych však měl papír s razítkem i v AJ).

PS: Z bezpečnostní důvodů mohou s Wizz Airem cestovat pouze nadcházející maminky do 34. týdně těhotenství.

Dobry den, dekuju za info. Nicmene doktor mi potvrzeni odmitl podepsat, ze nechce, kdyby nahodou neco, aby mu prisla faktura k zaplaceni vyloh. Takze tak. Zadne potvrzeni mit nebudu.

To je blbé. Tím pádem Vám odlet nikdo garantovat nemůže a bude záležet na personálu na letišti, jak důsledný při kontrole dokumentů bude…

Uz to mame namyslene. Letime brzo rano, tak bude chladneji. Vezmu volnejsi mikinu a bude. Mam jen 3 kila nahore a kdyz oblecu volnejsi obleceni, tak to nikdo nepozna. :smiley:
Drzte mi palce.

1 Like