Testy na Kanárské ostrovy

Dobrý den, nevíte prosím, zda při cestě na Kanárské ostrovy s přestupem v Barceloně potřebuji PCR test (kvůli přestupu v pevninském Španělsku) nebo stačí antigenní, který je vyžadován na ostrovech?

Dobrý den, Ondro,

podle mne záleží, zdali máš letenky na jednom ticketu. Za předpokladu, že jsou Tvou cílovou destinací Kanáry a v Barceloně budeš jen tranzitovat, by měl stačit jen ten antigenní test. Pokud máš ovšem letenky koupené jako separátní, pak bych si raději obstaral PCR test a vyhnul se případným problémům. :slight_smile:

Máme to jako jednu letenku s Vuelingem, ale u nízkonákladovek člověk nikdy neví. Asi to nebudeme pokoušet a půjdeme na PCR.

Tak to by mělo jít s antigenním testem. Vueling létá v BCN z T1, takže v případě letenky na jednom ticketu a krátkého přestupu se budete zdržovat pouze v tranzitu. Test tedy ukážete před odletem a po příletu do cílové destinace.

Ale na druhou stranu jistota je jistota a cca tisícikorunový rozdíl v nákladech na testy podle mého za zbytečné nervy nestojí. :sunglasses:

1 Like