Tranzit na německá letiště

ČR bude z pohledu Spolkové republiky Německo od neděle považována za “zemi s vysokým rizikem šíření mutací koronaviru”. Z toho vyplývají zpřísněné podmínky cestování do Německa, vč. tranzitu.

Dle informací z MZV, by tranzit na německá letiště měl být možný za předpokladu vyplnění tohoto formuláře a prokázáním se negativním testem na COVID-19 ne starším 48 hodin (lze PCR i antigen). Zároveň však budou zavedeny hraniční kontroly…

Cestujete v blízké budoucnosti za odletem do Berlína či na jiné německé letiště? Podělte se o své zkušenosti. :slight_smile:

:warning: Aktualizované podmínky pro tranzit :de: nepřinesly příjemné zprávy. :cry:

:x: Tranzit za účelem odletu z německých letišť není možný.

:x: Pozemní průjezd do třetí země není možný (s výjimkou humanitárních důvodů).

:white_check_mark: Tranzit do ČR po příletu na německé letiště je OK (země, odkud letíte nesmí být zařazena mezi ty “se šířící se mutací”).

:white_check_mark: Letecký tranzit bez opuštění tranzitní zóny (nutnost mít s sebou negativní test ne starší 48 hodin).

Více informací :arrow_right: https://zaletsi.cz/rrjk

Už to taky není aktuální, Lufthansa nepovoluje vůbec nastoupit Čechům v Praze do letadla, tudíž letecký tranzit přes Německo není možný.

image

Dobrý den, vím, že teď máte asi hodně dotazů ohledně přestupu v Německu, přesto bych se ráda ujistila ohledně podmínek, protože každý tvrdí něco jiného. Zítra máme letět z Vídně, přestup v Düsseldorfu a z tama odlet na Mallorcu. Formulář pro tranzit Rakouskem máme, stejně tak vstupní formulář do Španělska. Je v tomto případě možný přestup v Německu a pokud ano, musíme vyplňovat nějaký německý formulář? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den Petro, zajímavej dotaz. :slight_smile:
Pokud to máte od jedné aerolinky (nebo na jedné letence) s tím, že neopustíte tranzitní prostor, tak tranzitní formulář do Rakouska a příjezdový do Španělska by měl být ok a nic by se vyplňovat nemělo. Na druhou stranu, jestli to jsou 2 rozdílné letenky, pak si myslím, že je to neprůchozí a nemusí vás ve Vídni pustit do letadla.

Děkuji za odpověď. Jedná se o jednu letenku, jedno číslo rezervace společné pro oba lety. Oba lety rezervované u Eurowings. Tak snad zítra odletíme…

Jo, tak tomu dávám velkou šanci. :+1: Kdyžtak bych pak všude tvrdil, že jste v Rakousku byla dlooooouho. :slight_smile: