Tranzit na německá letiště

ČR bude z pohledu Spolkové republiky Německo od neděle považována za “zemi s vysokým rizikem šíření mutací koronaviru”. Z toho vyplývají zpřísněné podmínky cestování do Německa, vč. tranzitu.

Dle informací z MZV, by tranzit na německá letiště měl být možný za předpokladu vyplnění tohoto formuláře a prokázáním se negativním testem na COVID-19 ne starším 48 hodin (lze PCR i antigen). Zároveň však budou zavedeny hraniční kontroly…

Cestujete v blízké budoucnosti za odletem do Berlína či na jiné německé letiště? Podělte se o své zkušenosti. :slight_smile:

:warning: Aktualizované podmínky pro tranzit :de: nepřinesly příjemné zprávy. :cry:

:x: Tranzit za účelem odletu z německých letišť není možný.

:x: Pozemní průjezd do třetí země není možný (s výjimkou humanitárních důvodů).

:white_check_mark: Tranzit do ČR po příletu na německé letiště je OK (země, odkud letíte nesmí být zařazena mezi ty “se šířící se mutací”).

:white_check_mark: Letecký tranzit bez opuštění tranzitní zóny (nutnost mít s sebou negativní test ne starší 48 hodin).

Více informací :arrow_right: https://zaletsi.cz/rrjk

Už to taky není aktuální, Lufthansa nepovoluje vůbec nastoupit Čechům v Praze do letadla, tudíž letecký tranzit přes Německo není možný.

image

Dobrý den, vím, že teď máte asi hodně dotazů ohledně přestupu v Německu, přesto bych se ráda ujistila ohledně podmínek, protože každý tvrdí něco jiného. Zítra máme letět z Vídně, přestup v Düsseldorfu a z tama odlet na Mallorcu. Formulář pro tranzit Rakouskem máme, stejně tak vstupní formulář do Španělska. Je v tomto případě možný přestup v Německu a pokud ano, musíme vyplňovat nějaký německý formulář? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den Petro, zajímavej dotaz. :slight_smile:
Pokud to máte od jedné aerolinky (nebo na jedné letence) s tím, že neopustíte tranzitní prostor, tak tranzitní formulář do Rakouska a příjezdový do Španělska by měl být ok a nic by se vyplňovat nemělo. Na druhou stranu, jestli to jsou 2 rozdílné letenky, pak si myslím, že je to neprůchozí a nemusí vás ve Vídni pustit do letadla.

Děkuji za odpověď. Jedná se o jednu letenku, jedno číslo rezervace společné pro oba lety. Oba lety rezervované u Eurowings. Tak snad zítra odletíme…

Jo, tak tomu dávám velkou šanci. :+1: Kdyžtak bych pak všude tvrdil, že jste v Rakousku byla dlooooouho. :slight_smile:

Jak to vypada ted? Bydlime v USA a chceme letet do CR a pak zpet do USA, prestup v Nemecku. Mame dvoji obcanstvi USA/ CR. Deti (4r) maji pouze americky pas, ale mam potvrzeni o ceskem obcanstvi a ceske i americke rodne listy. Diky. Teoreticky, kdyz byla takova situace v unoru s tim Nemeckem, platil zakaz tranzitu i pro nas? Petra

Ahoj Petro,

návraty do České republiky se nyní řídí Cestovatelským semaforem. USA momentálně spadají do “tmavě červené kategorie” – to znamená vyplnit příjezdový formulář, podstoupit test před cestou (antigenní ne starší 24 hodin nebo PCR ne starší 72 hodin) + po příjezdu zamířit do izolace a nejdříve 5.den podstoupit další PCR test s negativním výsledkem, po jehož doručení smíte ukončit karanténu.

Co se týče tranzitu přes Německo, byť nemusíte ani opouštět tranzitní zónu na letišti, je třeba před odletem disponovat negativním testem ne starším 48 hodin (lze PCR i antigenní).

Suma sumárum, když vezmeme v potaz nařízení české i německé strany, vychází z toho buď antigenní test ne starší 24 hodin nebo PCR ne starší 48 hodin + ostatní podmínky vyplývající ze semaforu (viz výše).

Zdravím, prosím otázka na pozemní tranzit na Německé letiště. Od Neděle jsme opět na seznamu high risk zemí, znamená to, že v úterý 16.11. letadlem z Berlínského letiště neodletíme? Doprava Flixbus.
Očkovaní nejsme, jen můžeme mít test.

Zdravím, pro tranzit není třeba formuláře, stačí jen test. Dopravit se tedy na berlínské letiště Flixbusem můžete.

Jo děkuji, šlo mi o to vyhnout se testu, ale to neklaplo:-(