Tranzit přes indické letiště

Ahoj, nemáte někdo aktuální zkušenost s tranzitem přes indická letiště ? Letím z Evropy na Srí Lanku s krátkým přestupem v indickém Bangalore a na stránkách MZV ČR jsem objevil následující text: V Indii musí každý cestující z jednoho mezinárodního letu opustit tranzitní prostor letiště a znovu se nechat odbavit.
To mi výrazně nahlodalo mé přesvědčení, že žádné vízum do Indie nepotřebuji.
Má s tím někdo osobní zkušenost ? Ani v Lufthanse s kterou letím mi nedali jednoznačnou odpověď.
Dík

Ahoj Přemku,

pokud Ti nedali jednoznačnou odpověď u aerolinky, jejíž služby budeš využívat, tak Ti bohužel relevantněji neporadím. :confused: S tranzitem přes Indii v “době post-covidové” zkušenosti zatím nemáme…

Tohle mne taky zajímá, oni tam píšou, že pokud si jdeš vyzvednout batoh, tak se musíš vystoupit z tranzitu a pak zase z5, pokud jsem to dobře pochopil. Každopádně sem pak hoď info :wink:

Ahoj Qvitko,

pokud si jdeš vyzvednout odbavený batoh, tak opouštíš tranzitní zónu vždy. V tranzitu lze zůstat pouze tehdy, cestuješ-li s příručním zavazadlem nebo pokud máš všechny segmenty na jedné letence a jedná se o pouhý přestup (tzn. odbavené zavazadlo si vyzvedneš až v cílové destinace).

1 Like