Turistické vízum Kuba

Zdravím
Letím s Air Canada na Kubu. Turistické vízum mám obdržet v letadle během letu z Toronta do Havany. Informátorka na Superletušce mi ale řekla, že některé společnosti (údajně se s tím setkali při nástupu ve Vídni) vyžadují turistické vízum už před nástupem do letadla. A to by znamenalo vízum si pořídit už v ČR. Setkal jste se někdo s komplikací tohoto charakteru při letu Praha-Mnichov (Lufthansa), Mnichov-Toronto (Air Canada), Toronto - Havana (Air Canada). Chtěl bych mít jistotu, že vše proběhne OK. Děkuji.

Zdravím Aleši,

ano, v posledních pár týdnech se to stalo, že check-in agent na letišti chtěl vidět turistickou kartu (nikoliv vízum, ale to je asi jedno) před odletem na letišti a donutil je koupit přímo na letišti ve Vídni.

V tomhle případě buďte neoblomný, jednalo se o neznalost agenta, řekněte mu, ať se podívá pořádně do systému, protože Air Canada to tam má vyloženě napsáno, že turistickou kartu lze získat na letech z Kanady (Montreal, Toronto) na Kubu.

Úplně přinejhorším kdybyste tam narazil na pitomce, který by trval na svém a neměl potřebné znalosti, zaplatíte těch osm stovek na místě a odletíte (zkušenosti od jiných cestovatelů pár týdnů zpět).

Mockrát děkuji. V Praze snad komplikace nenastane a z Mnichova už letím s Air Canada. tak tam snad taky ne. V Praze se vízum nechá koupit, vím i kde u letiště, v Mnichově snad podobná možnost bude taky.

Aleš Vojtěch