Typ testu - návrat z červenej krajiny

Dobrý deň, na stránke máte pri podmienkach návratu z červených krajín " občané nebo rezidenti mohou pcr nahradit antig. testem …" Na koronavirus.mzcr sa hovori len o cestovateľoch, ktorí sa pred odletom preukážu PCR( max 72hod) alebo antigénom (48hod). ako je to prosím správne? keďže som slovenka žijúca v Prahe bez prechodného pobytu, vracajúca sa v sobotu z Bulharska, zaujíma ma to. Postačí mi antigén? Vopred ďakujem, Lenka

Dobrý den, koukal jsem se ještě do systému aerolinek a tam opravdu je to, co píšeme u nás na webu. Úplně správně potřebujete PCR test, je otázka, jak moc to budou v Bulharsku řešit (když např. řeknete, že tranzitujete na Slovensko).

Test Required: Passengers aged 12 years and older travelling from a High Risk or Very High Risk country must submit a negative PCR test result obtained within 72 hours prior to departure.

Nationals and residents of Czechia may submit a negative Covid-19 antigen test obtained within 48 hours prior to departure instead of the PCR test.

Dobrý deň, vďaka za odpoveď. U akých aeroliniek ste to prosím zisťoval? Na stránkach smartwings, s ktorými letíme je tabuľka, v ktorej sa práve nič o rezidentoch nespomína…
Screenshot_20210823-133900_Samsung Internet

Nemají to na webu přesné. Můžete to risknout, ale úplně správně je to, jak jsem to citoval výše. :slight_smile:

1 Like

Jasné, ďakujem :blush: