Vstupní covid test do ČR

Dobrý den, nevíte prosím, jak je to s odletem s Qatar airways z Tanzánie do Prahy? Co se týče testu… na mzv píšou, že do 14.2. platí tzv. přechodné období, kdy je možné letět do ČR buď s antigenním testem ne starším 24h nebo se testovat pcr testem ihned po příletu do Prahy v tranzitní zóně.
Letíme 13.2. z Dar Es Salaam a do Prahy přiletíme 14.2., tudíž se do přechodného období vejdeme. V Dar Es Salaam je možné jít na antigenní test přímo na letišti.
Nikde však nemohu najít, zda nás Qataři pustí do letadla bez testu, pokud bychom se pak testovali v Praze hned po příletu? Nemůžu nikde dohledat konkrétní informace… nicméně mám info od známého, že letí do ČR dnes a zítra podstoupí pcr na letišti v Praze…jen letí s cestovkou, ale na mzv píšou, že jsou podmínky stejné pro cestující s/bez cestovky.
Moc děkuji!
Karolína

Dobrý den Karolíno, je to tak, jak píšete, do letadla se dostanete, přechodné období se na vás vztahuje, nicméně nezapomeňte na ty antigenní testy (vytištěné na papíře), s tím vás Qatarci pustí do letadla.

Moc díky!
Četla jsem,že na letišti Dar Es Salaam tyto antigenní testy původně zavedli pro cestující společnosti KLM, která je požadovala kvůli přestupu v Amstrdamu.
Teď je tedy ale situace jiná…a test tedy potřebujeme i s Qatarci… myslíte, že nás v Dar na letišti bez problémů taky otestují?
Jde mi o to, zda to fakt nechat až na den odletu na letiště nebo to nějak řešit dřív. Zároveň zas v den odletu je to pro nás akorát, jelikož do Prahy přiletíme až druhý den a musíme splnit, aby test nebyl starší 24h…
Děkuji!

Nechal bych to na letiště, ale přijel bych tam s velkou časovou rezervou, to pochystat, aby to bylo v pohodě.

To my tam máme bohužel jen 2,5h do dalšího letu :frowning:
Letíme totiž Zanzibar-Tanzánie s Precision air a pak dál přes Doha s Qatarci…
Ještě je možnost pořídit antigenní test cestou na letiště na Zanzibaru. No uvidíme, jak to vyjde…

Tak to bych zkusil aspoň ten antigenní na letišti na Zanziku. :slight_smile:

Tam je také dělají??:slightly_smiling_face: já myslela, že jen v Dar Es Salaam… na Zanzibaru jsme měli vyhlídnuté testovací centrom v Migombani :slight_smile: