Vstupní covid test do ČR

Dobrý den, nevíte prosím, jak je to s odletem s Qatar airways z Tanzánie do Prahy? Co se týče testu… na mzv píšou, že do 14.2. platí tzv. přechodné období, kdy je možné letět do ČR buď s antigenním testem ne starším 24h nebo se testovat pcr testem ihned po příletu do Prahy v tranzitní zóně.
Letíme 13.2. z Dar Es Salaam a do Prahy přiletíme 14.2., tudíž se do přechodného období vejdeme. V Dar Es Salaam je možné jít na antigenní test přímo na letišti.
Nikde však nemohu najít, zda nás Qataři pustí do letadla bez testu, pokud bychom se pak testovali v Praze hned po příletu? Nemůžu nikde dohledat konkrétní informace… nicméně mám info od známého, že letí do ČR dnes a zítra podstoupí pcr na letišti v Praze…jen letí s cestovkou, ale na mzv píšou, že jsou podmínky stejné pro cestující s/bez cestovky.
Moc děkuji!
Karolína

Dobrý den Karolíno, je to tak, jak píšete, do letadla se dostanete, přechodné období se na vás vztahuje, nicméně nezapomeňte na ty antigenní testy (vytištěné na papíře), s tím vás Qatarci pustí do letadla.

Moc díky!
Četla jsem,že na letišti Dar Es Salaam tyto antigenní testy původně zavedli pro cestující společnosti KLM, která je požadovala kvůli přestupu v Amstrdamu.
Teď je tedy ale situace jiná…a test tedy potřebujeme i s Qatarci… myslíte, že nás v Dar na letišti bez problémů taky otestují?
Jde mi o to, zda to fakt nechat až na den odletu na letiště nebo to nějak řešit dřív. Zároveň zas v den odletu je to pro nás akorát, jelikož do Prahy přiletíme až druhý den a musíme splnit, aby test nebyl starší 24h…
Děkuji!

Nechal bych to na letiště, ale přijel bych tam s velkou časovou rezervou, to pochystat, aby to bylo v pohodě.

To my tam máme bohužel jen 2,5h do dalšího letu :frowning:
Letíme totiž Zanzibar-Tanzánie s Precision air a pak dál přes Doha s Qatarci…
Ještě je možnost pořídit antigenní test cestou na letiště na Zanzibaru. No uvidíme, jak to vyjde…

Tak to bych zkusil aspoň ten antigenní na letišti na Zanziku. :slight_smile:

Tam je také dělají??:slightly_smiling_face: já myslela, že jen v Dar Es Salaam… na Zanzibaru jsme měli vyhlídnuté testovací centrom v Migombani :slight_smile:

Dobrý den,
víte někdo jaké testy uznává Ryanair při odletu z Říma zpět do ČR? Ryanair se odkazuje na ambsádu resp konzulát. Jde mi o to udělat si před odletem co nejlevnější test. Našel jsem jednu laboratoř a tam mi řekli že 61,5 euro… Děkuji za tipy jaké testy a kde v Římě je lze pořídit - pokud možno bez registrace/rezervace. Google jsem použil ale nejsem si jist jestli jim lze věřit.

Děkuji všem

Dobrý den, Davide,

Ryanair se řídí vstupními požadavky cílové destinace. V případě návratu do ČR se tedy musíš prokázat negativním AG testem (ne starším 24 hodin). Na této stránce Ministerstva zdravotnictví jsou zveřejněny AG testy, které jsou plošně uznávány členskými zeměmi EU.

Vhodnou kliniku v Římě najdeš např. dle tohoto návodu. :slight_smile:

Děkuji. Na to jsem se právě ptal přímo na chatu Ryanairu odkazovali mě přímo na ambasádu. V době odletu již budu mít splněnou podmínku ukončeného očkování tak test nebude nutný (návrát do ČR)… tedy pokud se něco nezvrtne. Cesta do Itálie uvidím.
Děkuji za odkaz

Ahoj, jsme v Alicante od patku do pondeli, delali jsme v CR PCR test v patek odpo, takze kdyz se vracime, nepresahnem platnost testu 72h pro navrat do CR. Bude nam stacit ten nas PCR test z CR i pro vstup do letadla, nebo musime delat test i tady ve spanelsku pred navratem? Popr. je clovek osvobozen od testu ve spanelsku pred nastupem do letadla pokud uz ma 22 dni po 1. davce?
Diky

Ahoj Tome,

pokud test nebude starší 72 hodin před odletem ze Španělska, je to OK.

Pokud už navíc máte alespoň 22. dní po první dávce očkování, postačí ukázat potřebný doklad a návrat do ČR je téměř bez podmínek (pouze formulář).

Podmínky návratů definuje Cestovatelský semafor – uvnitř článku se dočtete vše podstatné. :slight_smile: