WizzAir online check in

Dobrý den,

Příští týden mě a moji přítelkyni čeká náš první let na tzv. “vlastní pěst”. Zakoupil jsem letenky z Vídně do Nice přes WizzAir, koupil si sedadla v letadle a přes mobilní aplikaci provedl online check-in. Při online check-inu však po mně, ani přítelkyni, nechtěli žádné údaje z pasu / občanky, například číslo cestovního dokladu, datum vypršení platnosti dokladu apod. U mě defakto znají pouze informace, které jsem zadával při registraci účtu, což bylo datum narození, pohlaví, národnost, jméno, číslo tel. mobilu a email. U přítelkyně vědí pouze jméno, pohlaví a že je dospělá, nezadával jsem ani její přesný datum narození. Nicméně, palubní lístky mám dostupné jak v aplikaci, tak na WizzAir stránce. Chtěl bych se zeptat, jestli nenastala chyba při online check-inu? Nebo je to takto normální? Jelikož letím takto sám poprvé tak s tím nechci mít nějaké komplikace na letišti a proto se raději ptám. Děkuji za odpověď!

Dobrý den, Martine,

nemusíte se ničeho bát. :slight_smile: V případě letů uvnitř Schengenského prostoru je toto běžná praxe (platí pravidla pro volný pohyb zboží a osob), dopravce si vystačí pouze se základními informacemi k vystavení letenky (jméno a příjmení).

Šťastný let a užijte si dovolenou na Azurovém pobřeží.

T.