Záloha na auto

Dobrý den,v lednu se chystáme do Španělska a Portugalska. Chceme si půjčit auto a na zálohu je potřeba kreditní karta. Lze s českou kreditní kartou,kterou mám od banky nastavenou na půjčku 10.000,-Kč zajistit auto ve Španělsku/Portugalsku,když chtějí zálohu 1.000,-Eur (cca 25.000,-Kč)?? Kreditku můžu “nabít” převodem s normálního účtu svými penězi na částku jakou potřebuji,ale bankovní půjčka je pouze těch 10.000,-Kč

Ahoj Rudolfe,

domnívám se, že pokud máš nastaven na kreditní kartě limit 10K, tak si auto s depositem 25 K nepůjčíš. :confused: Zkusil bych si vybrat jinou půjčovnu, kde bude požadovaný deposit nižší. Případně to pak prubnul na místě, teoreticky to projít může – radu na základě osobní zkušenosti Ti bohužel nedám (s takto nízkým limitem na kreditce jsem se ještě nesetkal). :see_no_evil:

Edit: psal jsem dotaz ohledne te kreditky na pujcovny Sadorent a OKmobility a odpovedeli me,ze pokud si zaplatim nejvyssi pojistne,tak mohu rucit zalohou na debetni karte. Pokud vyzkousim osobne,tak opet pridam edit.

Tuto zkušenost od jiných autopůjčoven ve světě potvrzuji. Pokud si člověk sjedná extra pojištění přímo u dané autopůjčovny, často svolí a akceptují i právě debetku. :slight_smile:

Díky za feedback a budu držet palce, ať vše proběhne hladce.