Změna letu s Brusel Airlines

Milí cestovatelé, nejprve bych chtěla poděkovat za vaše skvělé, užitečné a pravidelné tipy a rady, jste úžasní!
Nyní s rodinou řešíme první situaci, kdy nám letecká společnost již podruhé preplánovala lety a protože se jedná o 2 na sebe navazující lety a druhý let teď časově předchází ten první, tak máme možnost to buď zrušit anebo si sakra připlatit za změnu.
Byla to super nabídka zpáteční letenky za 2,5tis Kč na osobu Praha-Brusel-Tenerife v období letošních Vánoc. Říkám si, zda to není nějaký umyslny tah … Máte podobnou zkušenost, prosim?

Dobrý den, přesně to samé se nám stalo zpáteční let 24.12.z Gran canaria.my jsme tak levnou letenku neměli.uz nám změnili let 2x​:sob: prý to bude do Vánoc ještě několikrát :thinking::roll_eyes:

Ahoj Heleno,

ááá to se jedná o letenky z akce Brussels Airlines, ne?

Jestliže tam dopravce šachuje s letovým řádem, v důsledku čehož se Váš itinerář stává reálně “neproletitelný”, měl by Vám kromě refundace finančních prostředků také nabídnout alternativní routing. :slight_smile:

Pokud se nebude létat přes Brusel, mohla byste je zkusit dotlačit do změny na lety Lufthansy via Frankfurt…

Ahoj Tondo,
Díky moc za info. Dostala jsem od Brussels.A. spolu s informací o změně letu i 2 možnosti. Sama si na jejich stránkách najít jiný spoj a doplatit si rozdíl, který je na nejlevnější variantě 8tis.na osobu, anebo požádat o refundaci, kde jsou na výběr možnosti, proč o ní žádám a ty jsou: dobrovolné zrušení ze strany zakaznika, zrušení letu leteckou společnosti a poslední je posunutí letu o 2 a více hodin.
Jenže ten náš let byl posunutý jen o 1,5h. Přitom byl zakoupený jako jeden kompletní let s přestupem.
No nedá se nic dělat, mrzi nás to a doufáme, že nám snad peníze vrátí a hledáme jiný let přes jinou společnost.
Díky za podporu!

Dobrý den, Marto, držím palce, ať to máte v pohodě :four_leaf_clover:
Díky!