Změna příjmení na letence po Svatbě

Dobrý den, v květnu plánujeme letět do Anglie se společností easyjet a ryanair. Sestra měla nedávno svatbu, a má tedy nové příjmení. Letenky chci ideálně koupit hned, abychom měli vše vyřešené, ale jak je to prosím s tou změnou jména?

Můžeme koupit letenku na původní příjmení co je na pasu, nebo jak nejlépe to udělat, abych mohl hned koupit letenky?

Moc díky za rady.

Dobrý den, Jardo,

ideální by bylo letět již s novým cestovním pasem vystaveným na nové jméno. Tzn. že letenky koupíte taktéž na nové jméno.

Pokud se ale bojíte, že se nový pas nestihne vystavit, lze se starým cestovním pasem cestovat ještě 3 měsíce po svatbě. V tomto případě ale musí být i letenky vystaveny ještě na původní dívčí jméno.

Dobrý den, děkuji Vám za pohotovou odpověď. Ještě doplňující dotaz týkající se opatření. V aktuální době nejsou žádné restrikce do Anglie, tzn. můžeme přiletět bez testů i v případě, že nejsme naočkovaní. Létající společnosti se standartně řídí danou zemí podle letu, že ano? Jde mi o případné PCR testy, nebo kontroly při vstupu do letadla. Děkuji za odpověď. :slight_smile:

Dopravci již vesměs respektují pravidla cílové destinace, jak sám uvádíte! Pro cestu do Anglie v současné době potřebujete pouze cestovní pas. :slight_smile:

PS: Pokud Vám naše rady pomohly, budeme rádi za pěknou recenzi na Googlu.

Super, děkuji za pohotové odpovědi - Recenze je tam. :slight_smile:

1 Like

čau, asi bych to jako problém neřešil. Pokud je stejné jméno na letence a v pasu nemá dopravce ani hraniční kontrola šanci přijít na to, že se jmenujete jinak.