Zpáteční nebo jednosměrná

Dobrý den, syn by měl někdy v rozmezí 10-12/8 odletět na rok do San Francisca. Návrat na konci příštího školního roku, ale cestovní plány se za rok mohou výrazně změnit. Řešíme, zda vyjde lépe pořídit jednosměrnou letenku nebo zpáteční flexibilní. Jaké jsou možnosti pro budoucí změny zpáteční letenky a jak to u jednotlivých nabídek poznat? Je případně možné koupit odbavené zavazadlo jen na směr tam, pro případ že letenku zpět nevyužije? Díky.

Dobrý den,

situaci bych řešil nákupem jednosměrné letenky do SFO. :slight_smile: Flexibilní letenky jsou výrazněji dražší, resp. v současné době onu flexibilitu nabízí mnoho dopravců “zdarma” (nicméně její validita je pouze během nadcházejících měsíců). Poznáte to vždy z podmínek tarifu dané letenky (v našem vyhledávači piktogram poznámky v levém spodním rohu dané nabídky).

Co se týče odbaveného zavazadlo, tak ho lze vždy dodatečně přikoupit na check-in přepážce. Ale jak jsem psal výše, pokud se budete držet jednosměrných letenek, je tato úvaha lichá…

PS: Pokud nám napíšete, jaká odletová letiště by přicházela v úvahu, můžeme mrknout i na konkrétní letenku pro juniora. :sunglasses:

Dobrý den,
Dekuji za odpověď. Odlet by byl nejlépe z Prahy. Jiné letiště by muselo být výrazně levnější. Termín 11.8 plus minus den. Pokud možno s rozumně dlouhým čekáním na přestupu.
Dekuji, Jiří, tel 602126153

Pak mi z toho nejlépe vychází tato kombinace Lufthansy. :slight_smile: :arrow_heading_down:

Výstřižek4

Odlet 11. srpna v 08:40 >> REZERVUJTE ZDE.

Jeden pohodlný přestup v Mnichově (02:10) a sympatická cena – 11 862 Kč (základní tarif obsahuje pouze příruční zavazadlo á 8 kg). Odbavené á 23 kg lze dokoupit za 1 541,- Kč na přepážce před odletem (případně o jeho přidání požádat v poznámce viz rezervační formulář).