144 hodin bez víza na některých místech Číny - máte s tím zkušenost?

Podle http://www.chinaembassy.cz/cze/xwdt/t1714190.htm lze strávit v Číně až 144 hodin bez víza za splnění mimo jiných i následující podmínky:

Žadatel musí mít platnou navazující letenku či jízdenku do třetí země nebo oblasti s potvrzeným datem odletu/odjezdu (můj dotaz: stačí např. vytištěná rezervace zakoupené letenky?) během 144 hodin
a s potvrzenou rezervací místa (to je kámen úrazu; můj dotaz: při rezervaci/koupi letenky u spousty dopravců se místo nepotvrzuje ani nedá vybrat, vesměs místo přidělí až při check-in na letišti - nevíte, co s tím, jak to v praxi funguje?)

Díky

My jsme letěli v říjnu 2018, to tam byla ještě podmínka, že se z Číny musí letět do jiné země, než z které se přiletělo.
S tou rezervací je to zavádějící, někde jsem četla, že tohle vzniklo špatným překladem, stačí samozřejmě rezervace letenky (vytisknutá). Ještě chtěli vidět rezervaci ubytování.

@ opavia88
Děkuji za informaci.
Ta podmínka o odletu do třetí země platí stále.

Sorry za tu blokaci odkazů, ale měli jsme tu spam boty, kteří hned po registraci vypublikovali víc linků, takže jsme to museli automaticky blokovat, už je to ověřené a povolené, takže se to už nestane. :slight_smile: