Cancún- jaká je momemtální situace

Ahoj.Přemýšlíme o cestě do Cancúnu.Chtěla jsem se zeptat zda má někdo aktualni rady a info ohledně cesty.Pojedu s manželem a 3letým synem :slight_smile: . Dík za každý tip a radu

Ahoj Verčo,

dovolím si citovat z našeho cestovatelského přehledu: “Pro vstup na území Mexika je nutné se prokázat potvrzením o rezervaci ubytování a vyplnit online vstupní formulář. Negativní test na COVID-19 není vyžadován. Aktuální informace k cestám do Mexika sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Mexika v Praze.

Po návratu do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test na COVID-19 (do 5 dnů po příjezdu) nebo dvoutýdenní karanténu (po domluvě s krajskou hygienickou stanicí). Děti do věku 5 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Více informací na stránkách MZV ČR.

Co se týče aktuální situace ve státě Quintana Roo, tak dochází k postupnému uvolňování pravidel. Pláže jsou otevřeny, byť kapacita je omezena na 60 %. Podobně na tom jsou restaurace a další zařízení turistické infrastruktury. Aktualizované info najdeš např. zde.

A co se týče samotných letenek, určitě se vyhni routingu přes USA (takové letenky jsou aktuálně neproletitelné). Pokud budeš hledat letenky na přibližný termín, rádi pomůžeme a mrkneme na ně – stačí specifikovat termíny, odletové letiště etc… :slight_smile: