Cestování na Barbados covid19 podmínky-leden/únor 2020

Ahoj, chtěla bych se zeptat, nebyla jsem schopná nikde přesně dohledat podmínky vstupu občanů ČR na Barbados, neměli byste nějaký užitečný odkaz, jaké jsou podmínky vstupu?
Chystáme se poté z Barbadosu (strávíme zde měsíc) na St. Lucia nebo Canouan. Jsou, zde nějaké podmínky pokud budeme již cestovat z Karibiku?
Má někdo zkušenost s ostrovy Canouan a St. Lucii? V destinaci hlavně řešíme, jestli dostatečně fouká na kite surfing :slight_smile:
Děkuji
Ivana

Ahoj Ivčo,

dovolím si citovat z našeho přehledu zemí, kam mohou čeští občané nyní bez problémů cestovat: " Pro vstup na území Barbadosu je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 3 dnů. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Cestující musí čtvrtý až pátý den od prvního testu (tzn. první až druhý den po příletu) absolvovat druhý PCR test na COVID-19, a to zdarma ve vládním zařízení nebo za poplatek na soukromé klinice nebo na hotelu. Do obdržení výsledků druhého testu je nutné setrvat na hotelu, přístup do vybraných částí hotelu může být omezen. Aktuální informace k cestám na Barbados sledujte na webu VisitBarbados." :slight_smile:

Situace se ovšem do ledna/února může ještě výrazně změnit, současná doba je z pohledu různých cestovatelských podmínek dost turbulentní.

Koukám na ten Canouan – to vypadá hoooodně dobře! :heart_eyes:

Jinak Svatá Lucie má aktuálně pro všechny přijíždějící povinnou 14denní karanténu. Souostroví Sv. Vincent a Grenadiny pak negativní test (ne starší 72 hodin) / krátkou karanténu – vše však záleží na způsobu dopravy. Aktualizované informace sleduj na této oficiální stránce.

Prozatím bych tyto informace bral s rezervou. Pevně věřím, že za 2 měsíce bude situace v Karibiku příznivější a cestování snazší.