Esta tranzit X turistický pobyt

Ahoj, prosím, mám Estu platnou do prosince 2024, kterou jsem pořizovala za účelem návštěvy dcery v Denveru, kde pracovala jako aupair. (Mám tedy vyplněnou adresu pobytu). Tam jsem byla v prosinci 2022.
Nyni v březnu letíme do Kostariky s přestupem v USA, ale v aplikaci mi to nejde změnit na tranzit. Mohu využít tedy tu původní a nebudou problémy? Nebo si mám pořídit novou? Bojím se ale, že mi to aplikace nedovolí, když je stále platná ta pro turistický pobyt.
Děkuji za odpověď, Šárka

Ahoj Sarkado,

dotaz už jsme odpověděli v e-mailové komunikaci. :slight_smile: ESTA je stále platná, její validita je dva roky a váže se na číslo cestovního dokladu.

Užijte si Kostariku!

Ahoj, prosim, jak to funguje s ESTA, kdyz plánujeme cestu na Galapagy a odtud teprve do USA? Bude nam ESTA stacit , protoze jsme občané ČR? Nebo to musime nejak řešit, protoze se presouváme z Ekvadoru. Díky

Ahoj Mauglí,

nezávisí odkud do USA letíš, ale jakou máš národnost. Pokud seš občan ČR, postačí Ti právě zmiňovaná ESTA a platný cestovní pas, jehož číslo se musí shodovat s tím zadaným do elektronické registrace.

PS: Pokud Ti naše rada pomohla, můžeš nám výměnou zanechat pěknou recenzi na Google.

1 Like

Dekuji moc. Recenze napsána.

1 Like