Jak rychle vrátí peníze Wizz air?

Dobrý den, již počtvrté nám Wizz Air změnil čas i den letu, ráda bych zpáteční let zrušila (poslední změna se týká zpátečního letu) a zakoupila ho přes Rayana. Chci se zeptat, jak dlouho jim trvá vrácení peněz, když letenky byly placeny platební kartou.

Předem děkuji za radu. Lucie

Ahoj Lucbe,

přetočení investovaných prostředků do virtuální peněženky v podobě Wizz kreditů bývá často záležitostí pár minut. Vratka ve prospěch bankovního účtu, z něhož byly letenky původně hrazeny trvá déle. Naše zkušenosti jsou dost rozdílné. Někdy se refund na účet vrátí do pár dnů, jindy je čekání delší v řádech týdnů. :man_shrugging:

Ryanair je rozhodně “bezpečnější volba”. Oproti Wizz Airu činí změny v letovém řádu daleko méně…

Moc děkuji za rychlou odpověď, ještě se zeptám, lze zrušit pouze zpáteční let a let na dovolenou u wizz air ponechat? Neruší se celá rezervace?

A z jakého důvodu vlastně neustále wizz air mění termín a čas odletu, když Ryanair má asi stejné podmínky na letištích?

Pokud bys chtěla zrušit pouze zpáteční segment na zpáteční letence, je nutné kontaktovat support skrze telefon (ve správě své rezervace se Ti případně “online” podaří zrušit pouze letenku komplet)…

Wizz Air se více chaotický v plánování rotací letadel (proto často i drobné časové posuny). Otevírá sice hodně nových linek, ale velice citlivě reaguje na poptávku = kde je nízký load-faktor, zařízne to. :roll_eyes: