Jak zrušit rezervaci kvůli nemoci

Ahoj,

prosím o radu. Z důvodu nemoci (mohu doložit lékařskou zprávou) nevyužijeme naše dvě letenky na září z Frankfurtu do Limy, přestup v Madridu.
Už týdny se snažíme letenky zrušit a dostat alespoň část zpět, (poplatky a daně, dle § 649 BGB). Kupováno přes mytrip, airlinka Air europa. Bohužel jim ani nefungují pořádně stránky, takže se k rezervaci nedostaneme, abychom zjistili, kolik stojí přepsání jména a letenky se pokusili privátně prodat. Na emaily nereagují a info linka nám řekla, že nám vrátí max. 10 % z celkové ceny, která byla kolem 600 Euro za letenku.
Jaké máme možnosti? Máme zkusit letenky přeprodat nebo je možnost je u společnosti mytrip nebo přímo u airlinky stornovat?
Díky moc!

Ahoj,

tak to je mi líto, že nemůžete odletět do Peru, je to tam moc pěkné.

Změna jména u žádné klasické aerolinky na světě není možná (existují drobné výjimky, ale Air Europa to zrovna není). Takže tudy cesta určitě nepovede.

Jediné, co s tím lze udělat, je alespoň aby vrátili poplatky. To by měl udělat prodejce letenky, což je v tomto případě mytrip a tam bych směřoval veškeré úsilí, aby to vyplatili. Nicméně… tenhle prodejce komunikuje velmi špatně a naúčtuje si za vrácení poplatků spoustu peněz. Pokud by nekomunikovali, zkusil bych to řešit přímo s aerolinkou.

Víc s tím udělat bohužel nejde, snad jen doporučení, příště si letenky koupit u jakéhokoliv českého prodejce, samozřejmě nejlépe u nás. :slight_smile: